bugün

kısa dönem askerlik için sürede değişiklik olmayacağı da eklenmiş.

ama tabip asteğmenler hakkında bir bilgi verilmemiş. yine 12 ay mı olacak yoksa 9 aya mı düşürülecek? bilgi sahibi olanlar mesaj kutumu parlatabilirler efendim.
Merhaba kızlar ben doktorum diyenlere akıl almaz biçimde imkan sağlamıştır.
Hi girls i 'm a daktir demek için eşsiz bi firsattir.
TSK, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Uzun dönem askerliğin 12 ay olarak kısaltılmasında görüş birliğine vardığını' açıkladı. Kısa dönem 6 ay olarak kalmış.
Kaynak: iHA
zaten askerlik yıllardır 12 ay. içeriye girerken imzalatılan formlar arasında 3 ay gönüllü olarak askerlik yapıyorum maddeside vardır. yani 12 ay zorunlu 3 ay gönüllü 15 ay yaparsınız.
Askerliğin kısaltılması konusunda çalışma yaptıklarını belirten Başbakan Erdoğan, 'Süre 12 aya düşecek. Kısa dönem değişmeyecek' dedi.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/84560.aspx

başka haber de kısa dönemin 4 aya indireceği belirtiliyor.

AK Parti'den askerlik açıklaması;

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş kısa dönem askerlik süresinin 4 aya indirebileceğini belirtti.

http://www.mynet.com/habe...erlik-aciklamasi-820302-1
işsizliğin artmasına neden olacaktır. çünkü askerde adama devlet bakıyor ve her dönem terhis olanlarla birlikte yenileri geliyor. e şimdi askerlik düşünce ne olacak? devlet daha az askere bakıyor olacak. askerlerin de çoğunun işsiz olduğunu düşünürsek...
oldu o zaman issizlik artmasin diye 2 yil olsun askerlik zaten donemeden olurler komple biter issizlik. issizlik=askerlik baglantisi kurabilen tek milletiz.
Yurdum gençlerinin en güzel yaşlarını alıp götüren heba eden askerlik olayının uzun vadede 3 aya inecek uygulamasının geç kalınmış ayagidir. Nitekim çatışmayı counter'dan öğrenen erkişi askere gider hain bir pusunun ortasında kalır. Yetmez komutanın çocuğuna özel ders verir yetmez köpek bakar yetmez şoförlük yapar. Dışarıda selam bile vermeyeceği kişilere hizmet eder durur uygulamanın yavaş yavaş sonlanmasi olayıdır.
Ayrıca profesyonel orduya geçişin ayaklarından bir tanesidir.