bugün

aynen osmanlının şanlı zamanlarındaki gibi askeriyede sakal bıyık serbest olsun kampanyasıdır. biz yüzde elliyiz filan diyen kitlenin talebidir.
atatürk ilke ve inkılablarına aykırı tez. askerimiz parlak olmalıdır, sakal da neymiş ıyyy yobazz. ama o da olur inşallah.
koltuk altı ve etek altı kılları da serbest olsun diye devam eder.
aynen osmanlı gibi bankaları yabancılara verelim, aynen osmanlı gibi istanbul'u ingilizlere verelim diye giden aptalca talepler silsilesidir.
tsk'nın güney amerikanın kıytırık ordularından veya arap ülkelerınin askerlerinden bir farkının görüntü olarak kalmamasını isteyenlerin arzusu olabilir, hatta birkaç türbanlı toplanıp kışlaların önünde bu zulüm bitsin eylemi bile yapabilir, şaşırmamak lazım.
oldu çay soyleyeyim mi yanına diyeceğim önermedir.
laiklerin tepki gösterdiği serbestlik.
ilginç. lan ben askerde en çok sizin tayfanın söylendiğini duydum "her sabah tıraş mı olunur!" diyende sizsiniz.

laikliğin bir gereği imiş meğersemm tıraş. neremle gülsem bilemedim.
hadi serbestliği bir kenara bırak bari her allahın günü olmasın lan. 3-4 gün de bir bile olsa o kadar rahat edecek asker var ki...sabahın köründe tıraş sırası beklemeyen tipler anlamaz tabi bunu.
Tonla asker gotunu yikamaktan acizken sakal biyik serbest birakilsa 15 ayda agzi yuzu kildan gecilmemekle birlikte bitlenmeye de davetiye cikarir.
yüzünde jilete karşı alerjisi olan bir asker için önemli olmayacak uygulamadır.

zira revir sakal istirahati vermekten sıkılır, 'sen kafana göre yaz' diyerek sana istirahat kartını verir

ve 157 gün olan kısa dönem askerliğin 128 günü sakallı ve bıyıklı dolaşılır.

terlik ve spor istirahat kartlarının da takılmasıyla mareşal gibi ortalıkta dolaşılır ama tümgeneral dahi gık diyemez.
bıyıkların serbest olması konusunda hem fikir olduğum görüş.
osmanlıda askerliğin meslek olduğunu bilmeyen ..... ların/lerin isteğidir.
(bkz: boşluğu doldurunuz)
(bkz: Bitlenirsin mamut)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar