bugün

akp ve gülen cemaati kendi hükümranlıklarında statükocu ve islamizan ileri faşizm imkanını komutanların istifasıyla elde etmiştir.bundan sonra yapılması gereken bir ihtilal hareketidir.not:darbe değil ihtilal.ordu ve bilinçli halk kitleleri elele akp ve gülen cemaatine karşı ihtilal.artık yeter...

not:kemalist ya da ulusalcı değilim.sosyalist kökenli anarşistim.ve hayatımın geri kalan kısmını faşist ve islamist bir rejim altında geçirmek istemiyorum.
darbeleri lanetleyen darbeci söylemidir.
askerin ihtilal yapmasına halen bel bağlayan faşizan eğilimli hasta ruhların rehabilite edilmesi gerekir.
bırakın darbeyi, ne olacak bu fenerin hali diyen komutanların sözde ergenekondan içeri alındığı, kalanların sindirildiği bir ülkede hayal olan önerme!
tarihinde hiç bir zaman aydınlamamış bir halkın büyük olmak yerine büyüklerinin olaya el koymasını isteğini anlatan cümledir.
akp ve gülen cemaatinin türkiye de uygulamak istedikleri ileri faşizm insanlık tarihinin en baskıcı ve zorbacı diktatöryel operasyon olacak.artık müdahale şart.
tipik bir özgüvensiz ama rahatsız vatandaş sözüdür.
kemalistlerin artık askerden medet ummayı bırakmaları, eğer ülkemizin gidişatından gerçekten rahatsız duyuyorlarsa gerçek bir mücadeleye girmeleri, gericilik-piyasacılık ve işbirlikçilikle yani sağcılıkla açıktan mücadeleye girmeleri gerekir.

1. cumhuriyet bitmiştir, 2. cumhuriyet akp eliyle tüm cephelerde tamamen kurulmuştur.
3. cumhuriyet için elbirliğiyle mücadele etmek gerekiyor.

(bkz: sosyalist cumhuriyet)
kendi siyasi görüşüne aykırı olan her partiye darbe yapmanın normal birşey olduğunu savunan darbe karşıtıdır.
kemalizmin postallarını yalamaktan başka bir yeteneği olmayan zavallı bir yazarın kişisel hezeyanıdır.

ben, bir sosyalist olarak böyle zehirli fikirlerin hepsini lanetliyorum ve darbelerin en iyisinin allah belasını versin diyorum.

türkiye bir daha darbelere teslim edilmeyecektir.
(bkz: ergen fantezileri)
hala daha askerden medet uman kimse söylemi. asker derken kimi işaret ettiğimin altını çizmeye gerek yok herhalde. ayrıca demokrağsih isterik diyen oligarışık akıllarınıza acil şifalar diliyorum.
(bkz: ananı da al git)
böyle düşünenlerin götüne postal girse keşke diye insanı güzel temennilere sevk eden yavşakça hezeyan.
ilginçtir ki çoğunlukla karşıt ve saldırgan mesajlarla cevap verilen ama diğer taraftan en çok oylananlarda lehte rekora koşan önermem.renginizi ve fikrinizi mertçe belli edin.bakın bunlar son şanslarınız birkaç ay sonra akp-gülen hareketinin oligarşik totalitarizmi altında bunları ifade etme şansı bulamazsınız.
(bkz: sosyalist kökenli anarşist). *
darbe yapılacaksa halk tarafından yapılmalıdır. Ama bizim halkımızın beynini çoktan yıkadıkları için o da bir mucize.
(bkz: angut kökenli gerizekalı)
nah yapar bu saatten sonra, hiç boşuna hayaller kurmayın, geçti artık o dönemler.
buram buram cahillik kokan başlık.
ihtilali halk yapar. askerin yaptığına ihtilal değil darbe denir.
sığırlıkta sınır tanımıyosunuz maşallah.
(bkz: ketçap mayonez olsun mu)
(bkz: eyvah postal yalayıcı)
vakt-i zamanında bu tarz asker ve hükümet karşı karşıya geldiğinde askerin istifasını vermesi söz konusu dahi değildi. asker, hükümetin istifasını vermesini isterdi ve eğer hükümet bunu yapmazsa asker darbe yapardı. askeri böylesine sindirebilen bir başbakan nasıl olunabiliyor bunu anlamış değilim. türkiye asker ülkesidir ve dünyanın en iyi askerlerine sahiptir derler, demeye devam etsinler.. herşeyden önemlisi cesarettir, bırakın ülke 40 yıl geriye gitsin bu hükümet başta kalacağına ben 40 yıl geriden bu hükümetsiz gelmeyi yeğeliyorum.
arkadaşlar darbeye bundan böyle ihtilal diyoruz.başka türlü olmayacak.
sosyalist kökenli anarşistlerin çook uzun zaman bekleyeceği ahlaksız hezeyandır.

bakın kardeşlerim birisi size asker ihtilal yapsın diyorsa bilin ki annenize küfrediyordur. çünkü 1960,1971 ve 1980 ihtilalleri ülkeyi 50 yıldan fazla geriye götürerek vatanımızın anasını bellemiştir.

bunu söyleyen kulağı yakalayın ve bükün, öyle bir bükün ki bu patalojik hastalığın sonu gelsin. suratına tükürün bir de, sert davranın hırpalayın.
(g)üven, (ö)zveri (T)ecrübe isteyen durum'dur, parantez içindeki harfleri birleştir ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.