bugün

(bkz: türkiye de askeri darbeler ve amerika)
ekim ayı anlayış dergisinde hepsi tek tek açıklanan darbelerdir...
homonist takılmayıp sözde realizmi sapına kadar içinde hissedenlerin, aksi yönde resmi militer takılıp pentagon'a ihale görüşmeye gidenlerin emperyalizm tanımından ne anladığını sormak lazım. zira artı değer mi vatan mı diye sorsanız size lenin'den cümleler sunmayacaklardır. ekonomiden bu denli kopuk cumhuriyet mitinglerinde boy gösteren bu hamasi emperyalizm savunucuları çok kocaman bir komedinin unsurlarıdırlar. ha bu arada radikal gazetesi demişken aklıma o azılı emperyalizm savunucularının demokrasi ve andıç medyası kavramından ne anladığı gelmekte. ama baktım başlığın altı boş. vatanın selameti adına her yol helaldir deyip sonra da ben solcuyum diye ortalarda gezinmek son zamanların yüksek tempolu modasıdır. aynı şahıslar gün gelir akp'den milletvekili adayı bile olabilir. ne de olsa kurban olam aynı yıldızına...

"nesnel olmaya didinerek..."
12 mart ve 12 eylül darbeleri konuşulmadığına göre, sanırım pek sevgili amerikancılarımız bu darbelerin nasıl bir darbe olduklarını hiç değilse anladılar. ah ah, bir de demokrasi diye bağırsalar samimi olarak tam olacak fakat nerde?
1960 darbesinde alenen görülen gerçeklerdir.günümüzde ise türk silahlı kuvvetleri o türlü işlere kalkışmayacak kadar kendinden emin, gururlu ve her türlü tehtide hazırlıklıdır. genelkurmay başkanımız ve kuvvet komutanlarımıza güvenimiz tamdır.
(bkz: turk silahli kuvvetleri/#1594076)
"ben emperyalizme inanmıyorum tımıım mmııı? ıyy neymiş o öle sorosmuş buşmuş, inanmam vallaaaa. ben acaip homonistim" diyen kişilerin varlığını bir türlü kabul etmediği realite.
(bkz: radikal gazetesi)
(bkz: our boys have done it)
(bkz: cüneyt arcayürek)
(bkz: darbeler ve derin devlet)