bugün

pembe tezkere verilmesi gereken erkeklerdir.

(bkz: merhaba ben pembe tolga)
on bin eurosu olup yurt dışında üç yıl çalışmış erkek olabilir.
(bkz: dövizle askerlik)
kızlarla çok gezen demeyeyim de kızlar gibi davranan erkek tipidir orduyu da bozar böyleleri.
(bkz: yımışah)
(bkz: üniversite mezunları) zaten 4 yıl okuyorlar abi yaş oluyor 25 bu saatten sonra ne askerliği birakında iş bulsun kendisine.
gitmek istemeyen erkek tipidir. bu da türk erkeklerinin %80'ine tekabül eder.
şimdi böyle sikko bir tespit yapılıyorken biri de çıkıp

-lan sikik, benim de kulağım delik ama sen çük yalama peşinde mahallede bakkalının peşinden gittiğin zaman biz dağda pusu atıyorduk

derse ne cevap vereceksin?

(bkz: yapma götünü keserim)
türk kültüründe küpe kadına özgü bir şeydir kalkıp küpe takarsa top muamelesi görür bu gayet açıktır. küpe takan erkek erkek değildir, yada kadına özenen erkek diyebiliriz askere alınmaması gerekir. hatta vatandaşlıktan da atılması ve sınır dışı edilmesi gerekir. dağılın lan şimdi topicler.
delikanlı kürt erkekleri alınmamasi gerekir.
Kimseyi ilgilendirmeyen tiplerdir.

O değilde başlık sahibi tam dayaklık, böyle ağzını yüzünü kırıp, saçını sıfıra vurup, kulağı da dahil olmak üzerinde her tarafına küpe takacaksın. Amına koduğumun beyin özürlüsü.
Yalancı, kişiliksiz, bencil, kendini bi sikim zanneden tiplerdir. Bu insanlar bırakın askeri toplum içine alınmamalıdır. Görüldüğü yerde zincirle bağlanıp hortumla dövülmelidir.

Küpe takan, saç uzatan deyipte ön yargıyla yaklaştığınız adamlar belkide sırf görünüş itibariyle bir halt zannettiğiniz zurnalardan daha yüreklidir.

ben adamı zorda görürüm ne kadar götü var diye.
siyasetti, milletti, vatandı vs. gibi konularala ilgilenmeyen erkektir.
cok fazla kilosu olan erkek tipidir. kendisi icin buyuk zarar olur.
ikide bir şikayetlenen erkektir.

"olm bunlar benden yaşça küçük ama bana lan diyor, bana emir veriyor." diye şikayetlenen erkektir.

askeri ana kucağı sanan erkektir.

askere gelmeden önce milliyetçi takılıp sonra taraf gazetesi okumaya başlayan dönektir.
gönülsüz, zorla orada bulunan erkek tipidir.
-arabada son ses müzikle kızın yanından geçip onu etlediğini düşünen kro tipler.
tümer metin.

(bkz: pembe tezkere)
hukuki ve toplumsal normların zorunluluğundan değil "gerçekten" gönüllü olmayanlar dışında hiç kimse askere alınmamalıdır.
cinsel yönelimleri farklı olan arkadaşlardır. maalesef askerde alay konusu oluyor garipler, yazıktır.
öncelikle hanım evladı tiplerdir. bunlar, diğerlerinin moralini bozan, sürekli mızmızlanan, sürekli şafak sayan, koşularda en geride kalan, eğitimi aksatan, zora gelmediği için alenen veya gece yatağında ağlayıp duran tiplerdir. diğer aykırı tipler bunlardan sonra gelirler.
anı anlatmayı sevmeyen erkektir.

arkadaş gidersin efendi gibi askerliğini yaparsın, bitti mi bitmedi. o anılar anlatılacak. millet sana getto desin, kro desin ama o anılar anlatılacak.
asker ocagı ana kucağı derler diye biliyorum fakat insan askere gittikten sonra düzelir. benim arkadaş gitti kazım koyuncu gibi saç uzatmalar felan kirli sakallar. askerden döndü adam gibi eli yüzü açıldı askeriye çok değiştiriyor insanı.
(bkz: ben)
sevgiliniz.
Kesinlikle müptezellerdir.Askeriye torbacıların mekanı değildir.ulan