bugün

normal olan ve olması gerekendir. ıstihparat diye bir şey var kardeşim. düşmanın eli armut toplamıyor. operasyona gitmeden önce;

dur bi annemi arayayım

alo anne nasılsın?

iyi oğlum sen nasılsın?

bende iyi bugün saat 15:00 de operasyona gidiyoruz bi arayayım dedim dediğin anda o operasyon bitmiştir kardeşlerim.
yakalatmadıkça olmayan yasaktır.
karakol komutanı böyle derdi. mantığa gel.
saçmalık değil gerekliliktir. Özellikle operasyon birliklerinde mutlaka olması gerekir.

evet yıl 2013 olmuş ancak içimizde'ki orospu çocukları yok olmamıştır. Herhangi bir operasyon öncesinde bilgi sızdırma olayları yaşanabilir, karakol içerisindeki anlık durumlar çok basit bir şekilde dışarıya aktarılabilir. Oturduğunuz yerden yarrak-kürek konuşmayın.
saçmadır. bu yasak karşısında askere gidenlerin çoğunun zaten içerde telefonu vardır.
saçmadır, çünkü sen o askeri hem zorla askere alıyorsun, hem de bilgi sızdırabilir diye telefonu yasaklanıyorsun. e o adamların kaçı askere gitmek istiyor sor bakalım, hem zorunlu askerlik çıkart hem de saçma yasaklar koy. oldu canım, başka ?
Sosyal tesislerde çalışan erlere komutanlar kendine cep telefonu al diye ısrar ettiklerini düşündüğümüzde ne kadar uygulandığı tartışılır yasaktır.
Sosyal tesislerde çalışan erlere komutanlar kendine cep telefonu al diye ısrar ettiklerini düşündüğümüzde ne kadar uygulandığı tartışılır yasaktır.
pek çok askerin uymadığı, yakalanması halinde ise askerliklerinin uzamasına dolayısı ile de cezalar almasına neden olan yasaktır.
Artık rafa kalkmış bir yasaktır. Bir çok askeri bölükte erler telefon kullanabilmektedir. Özellikle 8-10 kişilik bölüklerde.
belki de arkadaşları asker olanların online ortamlarda akıl sağlıklarını korumaları açısından iyidir. zira boku çıkar o işin.

(bkz: mustafa komutan ve içtima keyfi)
Günümüzde pekte takılmayan yasaktır. Yurdum insanının takmadığı yasaktır. Misal; komşumuzun oğlu şırnak uludere de askerlik yapıyor çocuk çatışmada olacağına 7/24 facebookda durum güncellıyor.
Dünyada gelmiş geçmiş en yasak uygulama napıcak telefonla biryerimi patlatacak asker.
aynı şekilde komutanlara da yasaktır.
sadece lafta olan yasak. kardeşim komutanının yanında beni arıyordu.
sanırım sadece kuralda var olan yasak. askere giden arkadaşlarım maşallah her gün instadalar. storyler falan havada uçuşuyor. hikaye paylaşıyorum ilk 10 kişinin arasında onlar var.