bugün

Bir keresinde kıdemli astsubay küfürlü bişe anlatırken güldüm diye yanındaki yalağı olan yeni atanmış astsubay bana " son gülüşün olur seni bir daha guldurmem." Demesiyle dumura uğradığım durumdur. Askerlik bitene kadar benimle uğraştı. Ah ah.
Askerde baştan geçen ilginç olmayan olay da mı var? Askeriyenin mantığı mantıksızlık... Mantığı yok etme askeri sürü haline getirme ve emre kayıtsız şartsız teslimiyeti sağlamaktır. Bu bakımdan da siviller askeriyenin bu mantığını anlamakta zorlanırlar. Sabah sağa taşınan taş, akşam sola taşınır. Böylece emir sorgulanmaz olur.
ilginç olay mı? idare binasında nöbetçiydim. sanırım nöbetçi subayı ve arkadaşları oyun oynuyorlardı. ben dağınık bir şekilde dururken bölük komutanımı karşımda buldum. eliyle sus işareti verdi. Benim silah tutuşumu düzeltti. gitti.
17 gün bedelli askerliğin 15. günü firar eden dangalağı anlayamamıştım. Hala da anlamıyorum. Neden amk, zaten sikko bı şekilde 17 gün gelmişiz askerlik bile yapmıyoruz ne bok var da kaçıyorsun. Onun yüzünden bir gün akşama kadar dışarıda ayakta bekledik. Amk oğlu. Aklıma geldikçe sinirlendigim olaydır.
Komutanın odasına kapıya tekme atarak girmem.

Şaka lan şaka. Askerlik yapmadım.
Çok kötü bir şey yaşadık.. o günden sonra, Sol yanağımdaki altlı üstlü 7 dişim implant.
asteğmen olarak görev yaparken,

psikiyatri uzmanı tarafından görülmesine rağmen bir çocuğa tüfekli ve mühimmatlı nöbet yazılıp, çocuğun kendisini vurması,

üzücü ve insanların nasıl ihmalkar olabileceğinin göstergesiydi.

tankçı
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar