bugün

futbolda, fifa nın denemeye uefa europa da başlattığı; 5. ve 6. hakem olarak da adlandırılabilecek, bayrak ve düdük taşımayan, kulaklığı bulunan, sahaya hafiften adım atma yetkisi de bulunan hakem tipi.
görülmüştür ki marifet hakem sayısına çoğaltmakta değil, hakemi vasıflandırmaktadır.
Bayraksız bir sopa taşıyan hakemdir. Bence o bayraksız sopayı dünkü Galatasaray Madrid maçında münasip bi yerine sokması gerekirdi.
yardımcı hakem demektir. asistan nedir yahu?

türkçesi varken neden ''asistan''?

isterse 10. hakem olsun...
dunyadaki en beles parayi kazanan insanlar toplulugudur. bu gune kadar bi sike yaradiklarini gormedim. bi onemli karar aldiklarini gormedim. senden benden farki maci en guzel yerden bedavaya izlemeleri hatta ustune para almalari. turkiyede bu uygulama baslarsa basvurup asistan hakem olmaya calisacagim.90 dakka dikil para kazan etlige sutluge dokunma. oh ne rahat is amina koyim. eger bi sike yarasalardi zamaninda oynanan gs atletico macindaki atleticolu oyuncunun elle oynamasini ve 19 eylul 2012 manchester gs macindaki umutun penaltisini gorur ve karar verdirtirlerdi. ama yok niyetleri karar vermek degil ki. artik platininin akrabalari midir nedir onlar bilemiyorum ama havadan para kazaniyorlar amina koyim.
güncel Önemli Başlıklar