bugün

(bkz: gidiyorum bütün aşklar yüreğimde)
green card ımı pasaportumu ver gideyim şeklinde yanıtlayanların olduğu öneri. çok mu meraklıyım bu lanet ülkede yaşamaya.
bir kapitalist atasözü.

bir diğeri de "senin beğenmediğin işi almak için bekleyen milyonlarca işsiz var"dır.
Tamam pahalı bir miktar kabul, tabii istanbulda yaşıyorsa bu çok aşırı kötü bir durum, ama küçük illerimizde yaşayanlar şanslılar (bkz: bi arkadaştan biliyorum) mesela asgari ücret 846 lira değil mi? Adamın kendi evi var diy... Tamam ulan kirada oturuyor, hem de istanbulda yaşıyor! Evi de bok gibi! 500 lira kira kaldı 346'lira elektrik su az kullan hayvanın evladı! 250 lira kalıyor tabi bu adamın 22 tane de çocuğu var dimi sizi duygusal zemberekler (bkz: saçma sözler söylemek) adamlar simitle besleniyor simit 1 buçuk 3 öğün bir simidi yiyorlar yanına da çay içiyolar 2+24 günde 48 lira para! TABiiKiDE ÖYLE DEĞiL!!!! 846 lira alıyor eh tamam kirada oturuyor körü bir ev 300 lira,istanbulda değil tabii, 546 lira kalıyor,tabii bekar olmalı yoksa kadın da çalışmalı! Elektrik su dikkatli kullanmalı kalıyor 500 ee ne yiyecek bu adam? Hep makarna-su mu? Hayır! Ayda bir Mc'Donalds kaçamakları da yapmalı! 490 lira ev yemeklerini de sayarsak 450 lira. Ee bu adam telefon alacaksa takaitli alacak değil mi? Hadi diyelim öyle iphone 5s'i falan yok nokia lumia 520 kullanıyo kaç para? 499 lira. Böl 9 taksite 55 lira falan. Ben ne bileyim amk matematikçi değilim ki? 400 kaldı. Ee adam eğlence arıyor diyelim, oyuncu mesela adam amk? Bu gerizekalı asgari ücret alıyor bir de tutturmuş pleyşteyşın 4. iyi al lan. Yurtdışından pleyşteyşın 4 getiren sitelerden birinden 1100 liraya alıyor. Ayda 120 lira. Kaldı 280. Ee oyun? Nah sana 280 liraya teknosadan call of duty! Yürü git o aldığın sitelerden 140'a bul. Kaldı 140.
Ee adam bilgisayar kullanıyorsa internet parası var amk? 60 lira da internet 80 lira. E adam da o parayı götüne sokacak değil ya? ipneyse gider 500 lira daha harcar "pağraa yetmiyoğğr" diye ağlar ama akıllıysa her ay bu parayı bir kenara koyar. Tahminen 300000000000000 yıla zengin olur. Hem de dünyanın en zengini (bkz: sözlüğün en saçma entryleri"

1 yıl 2 ay 7 gün sonra gelen edit: Ben bunu niye yazmışım lan. insanlar bunu görünce aktroll sanacak beni... lanet olsun...
bu arada kiralar ebesinin amı oldu. Gene de şöyle bir yerde yaşayabilirler http://www.sahibinden.com...0-tl-toki-224201003/detay tabii sosyal hayatın olmayacak makarna ekmek çay su ile besleneceksin Nokia 1200 veya nokia 6020 gibi 40-50 liralık telefon kullanacaksın oyun oynamayacaksın amk. amınakoyim ben böyle hayatın.
Bir istek. Recep tayyip erdoğan'ın tüm zorluklara rağmen vatandaşını refah içinde yaşatmak için verdiği parayı beğenmeyen haddini bilmezlere bir öneri. Şükretmeyi öğrenin.
begenen varsa da gelsin bi beynini sikip yolliyim.
asgari ucrete asik olur sonra.
bir akpkk yalakasının beyanı.
merak etme giderim.
gidecek para bulunsa zaten olacak taleptir.
fırsatım ve imkanım olsa bir dakika bile düşünmeyip çekip giderim. ama asgarî ücretten değil, amına koyulan ülkede sürünerek ölsünler diye.

(bkz: sonumuz hiç iyi değil)
çok makul bir öneridir. böylece hem asgari ücret alıp, hem asgari ücretten memnun olmayıp, hem de akp'ye oy verenlerden (sanırım asgari ücretlilerin kahir ekseriyeti) kurtulmuş oluruz. bunlar insanı insanlığından utandırıyor yeminle...
kesinlikle asgari ücretin miktarını bilmeyen,
evde asalak gibi yaşayan, ailesine tek gram katkısı olmayan,
geçim derdinden bir haber insan profili.
ahaaa sözlüğün nihat hatipoğluda gelmiş.
beğenmeleri beğenmeyenler de çekip gidebilir mesela. evet evet bu daha iyi, beğenmeyenleri beğenmeyenler gitsin.
asgari ücret ile hiç bir şey yapılamadığı için elimde fırsat olsa çeker giderim. ülkede adalet diye bir şey yok.
Herkesin hayalleri ve umutları var bunları asgari adı verilen bir sınırla sınırlandıramayız.
gittim.
desteklediğim beyandır. ulan hain gezici zihniyeti madem beğenmiyorsun defol git her fırsatta ülkenin karşısındasın zaten bu ülkeyi beğenmiyorsan defol git başka ülkeye. nankör bu kadar fazla asgari ücreti bile beğenmiyorsunuz zaten sizin amacınız başka defolun gidin bu ülkeye zarar verdiğiniz yetti. ne verseler onuda beğenmeyeceksiniz sizin gibi hainler defolun gidin. evet.
Bu ülke babanin mali mi ulan it. Şerefsize bak sen hele. Senin gibi düşünmek (düşünememek) zorunda miyim, senin alginla yönetilmek zorunda miyim? Kimsiniz siz de ülkeden adam kovuyorsunuz?
Bir serzeniş.
Haklı bir serzeniş. Devlet o kadar uğraşıyor milli geliri arttırmak için. Bi zahmet biraz kıymet bilin.