bugün

sozluk dilinde rastgele harf kombinasyonuyla olusmus olan bir kopma efekti.

"ahaehaha yarildim"
"cok komik lan, hadi gulun"

gibi anlamlari vardir.

illa ki bu harflerden olusmasi gerekmez. ama sozlukte bu sekliyle acilmis bir basligi oldugu icin boyle belirteyim dedim.

(bkz: entrylerin sonunda asdkljdfs yazma kampanyasi)
"neremle güleceğimi şaşırdım, belli bi efekt bulamadım" dercesine gülmek. yeni yeni çıktı bunlar. değişik kombinasyonları görmek mümkün.
cezbe gelmiş yazar kiş'isinin -moderador- piyanisd şantör edasıyla klavyede -ejnebi dilinde- random karakder kombinasyonunu duşlaması sonucu meydana gelen dablo gibi görünse de bir çok şifre ihtiva eden bir ifadedir.
inceden "a beautiful mind" durumu mu var demeyin, inceleyin*;

asd
klj
dfs

ascii karşılıklarıyla uğraşmadan kare şifreleme yöntemiyle çözelim;
göründüğü gibi 3X3 lük bir matris elde ettik. şimdi herkes matlab'ını açsın ve bu harflere karşılık gelen sayıları matrissel formda incelesin.

| 1 19 4 |
|11 12 10|
| 4 6 19 |

bu ifadeyi matlabda çözdüğünüzde karşınıza çıkan sayı pek bir şaşırtıcı olmakla birlikte 23'dür*.

yani 2/3;
yani 0.666;
666, rebelations ch. xiii b. 18...
666, kuran'da bahsi geçen "şeytan"...

çıkan sonuç; "john nash was right" sayın seyirciler... kobayashe, uludağ sözlük kriptoloji merkezi, nsa'i geçince ilerde solda...

mikrofonlarımız merkezde...

dının dınınının dınını dını. karafatmalar mı sardı dört bi yanınızı. kesin çözüm, demirbükey sabunları. yakalayın karafatmayı, dökün gözünden içeri. bak bi daha geliyor mu.

demirbükey sabunları. bayinizden ısrarla isteyin. dının dınınının dınını dını...
afrikada yetişen bir papatya türü.
(bkz: asasdascı yazar)
uasashduhsadhu 'ın bi değişik versiyonu