bugün

Ne yazık kı artık üretilmeyen geçmişimize ait abur cuburlardır.
etinin bombo mu bumbo mu ne vardı, kakaolu hayvan şekilli ufak bisküvileri. vişneli meyve suyuyla birlikte en sevdiğimdi. artık yok.
Portakallım, Aydede bisküvileri, Mino sakızları, Yumiyum, Jelibon hamburger, Tombi cips.
etinin badem krakeri vardi. farkli bi tada sahipti hala ozlerim.
(bkz: doritos alaturca)

bunun bi ara üretimi durdu, sonra tekrar başladı. kısacası, yalama oldu. ne olduğu belli değil ama nadir bulunuyor.
Yumiyum vardı lan bi tane noldu ki ona. Hiç göremiyorum marketlerde. Çenem ağrırdi amk sakizinı çiğneyecem diye. Çocukluğumu tükettii çene eklemlerimi bozdu.
Ayrıca, eğer sümüklü lahmacun da (okul önlerinde sepette satılan) abur cuburdan sayılıyorsa-ki bence sayılır- listeye onu da eklemek gerekir.
Abur cuburun kralı oydu amına koyim.
Içinde at kafası eti mi ararsın eşek taşağı kiymasi mı ararsın, ustanın sümükleri mi ararsın alayı ondaydı.
Lezzetini kimseyle tartışmam bile.
90 lı yılların en lezzetli abur cuburuydu lahmacun reis.
(bkz: peki)

o bir kere efsane bir kektir, yalnız geçen doğumgünlerinin vazgeçilmezidir. üretilmiyor kereta heralde bulamıyoz hiçbir yerde anca böyle lafını edip hayal kuruyoruz.
Capri-sun meyve sularıdır , onun o efsane jelatinimsi sipastik ambalajına kurban. Edit : sağda solda az da olsa varmış bi kaç tane.
Cino aralarına girmeyen topluluktur. Tabii ki de incirli Biskrem'dir.
çok aramamıza rağmen hiçbir markette, hiçbir bakkalda bulamadığımız, önceden üretime sunulup tüketicinin beğenisini kazanmış ancak bir sebepten üretimi durdurulan ve tüketicilerin de artık "efsane" olarak adlandırdığı abur cuburlardır.

benim için bu abur cuburlardan biri eti tadında'dır. yaptığım bir yolculuk esnasında ilk defa bu yılın başında tatma fırsatı buldum; sonra birçok bakkalda, markette arasam da bulamadım. hatta eti müşteri Hizmetleri'ni dahi aradım; "üretimi durdurulmadı, oturduğunuz bölgeyi söyleyin, biz kontrolleri yapalım" deseler de soruşturduğum bakkallar, marketler "artık o ürün gelmiyor" diyor istanbul'un farklı semtlerinde dahi...

çok güzel bir tadı vardı ama kısmet artık...arayışımı durdurdum diyebilirim.
eti cim tart. hakikaten efsaneydi.
(bkz: doritos dippas)
Şu 50 kuruşluk un kurabiyeleri, ve cino.
Mangolu ice tea. Egzotik meyve ile karıştırmışlar resmen kirletmişler saflığını, temizliğini,güzelliğini..
Ya o değilde eskiden bu hazır çorbaların kremasızları vardı onlara krema koyan firmanın ben amına koyayım sonra da kremasızları piyasadan çeken firmanında amına koyayım. Saygılar.
elmalı biskrem herkes bilmez.
yeni neslin pek bilemeyeci abur cuburlardır.

eskiden klasik tipitip sakız vardı, sport93 vardı, turbo sakız vardı.

o turbo sakızın tadı hala damağımdadır.
(bkz: eti sprint)
Laylay diye bir cips vardı. En ucuzuydu. Niyese ayrı bir güzeldi.
görsel
Budur ya çocukluk abur cuburum.
https://galeri.uludagsozl...m/36/eti-piknik_71406.gif
galiba benim favorim bu.
Yumiyum dendi mi lan ? En son 2007 mi 2008'de mi ne yediydim. Bir daha da bulamadım.
(bkz: tutku limonlu)

vallahi özledik.
kat kat tat!

bir ara yoktu ama şimdi var...
Memeli şeker ve horozlu şekeri bilen bilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar