bugün

Artık kısa cümleler kuruyorum albümünün son şarkısıdır.
canım şebnem'imin şarkısı ama, henüz rock kraliçesi şebo'nun dediğini başarabilmiş değilim.
Şebnem ferah Şarkısı.
kişi artık kısa cümleler kuruyorsa ya kötüye giden bir ilişki vardır, ya artık kimseye bir açıklama yapacak kadar sallamıyorsunuzdur karşıdakini, ya söyleseniz de bir şey ifade etmeyeceğini biliyorsunuzdur karşıdakine, ya da çok açıksınızdır ve uzun cümlelere ihtiyaç duymadan bir şeyleri anlatmaya başlamışsınızdır. kısa ve öz..
Şebnem Ferah'ın ikinci stüdyo albümü. Bugün, Ay ve Artık Kısa Cümleler Kuruyorum şarkıları özellikle dikkat çekmiştir. Albümle aynı adı taşıyan şarkının sözleri;

Sizi bilmem, ama ben karar verdim.
Su gibi duru olup hep akmaya,
Başka sular tanıyıp, çoğalmaya,
Dalgalanmaya, taşmaya...

Son günlerde çok düşünür oldum,
Zor zamanları çabuk atlatır oldum.

Yalnız mıyım insanlar içinde?
Arkadaşlarım, aşklarım içimde.
Yara aldım bundan iki yıl önce,
Hiç susmadım, şarkı söyledim günlerce

Artık kısa cümleler kuruyorum,

Sevdiklerim, sevmediklerim yanımda.
Kabullendim herşeyi olduğu gibi.
Yola çıktım, yarınlara...

Son günlerde çok düşünür oldum,
Zor zamanları çabuk atlatır oldum.

Bakıyorum aynaya her gece,
içim rahat, biraz yorgunum sadece.
Hayatıma giren herkese,
Yaşanmış her şeye

Teşekkürler büyüyorum sizinle
Teşekkürler, büyüyorum sizinle...

görsel
şebnem ferah ın " artık kısa cümleler kuruyorum " isimli albümü sanırım ikinci stüdyo albümüydü...
Şebnem ferah ve yine bir başyapıt.
etuuu dan beklediğim sevindirikli haber.
hayattan sıkılan insanın söylediği cümle olabilir.
Bikkinliktir. Bazen soyluyecek bir sey bulamamaktir. Yada oyle cok sey soylemistir ki zamaninda bakti ise yaramamis kisa kesmeye baslamistir. Aslinda uzun uzadiya kurulan cumlelere deger verilmez ne zaman az soylersiniz o zaman degere binersinisiz o yuzden dil dokmeyin kimseye ruhsuz kisa cumleler kurun bunu hak eden insanlar var cunku.
uzun cümlelerle hiçbir şey anlatamayanlara, kısa cümleyle her şeyi anlatanları yeğlerim.
daha çok entry girmek için güze bir tavsiye.
Uzun entryleri beğenilmeyen yazar isyanı.
mükremin abinin güzel bir sözünü hatırlattı bu baslik. uzun cümleler hayatını kısaltir.
insanlara laf anlatmaktan sıkılan birinin sözüdür. Artık kısa cümleler kuruyorum beni anlamayarak bunaltanlar yüzünden herkese...
çok konuşmanın faydası yok. anlamak isteyen iki kelimeden de anlar.
Bakıyorum aynaya her gece,
içim rahat, biraz yorgunum sadece.
Hayatıma giren herkese,
Yaşanmış her şeye
dizeleriyle insanı alıp başka diyarlara götüren şebnem ferah şarkısıdır.
insanı netliğe sürükleyen ama bir yandan da dağarcığını ve dil yeteneğini körelten bir davranış. kısa cümleler kurarsanız çabuk anlaşırsınız diyaloga girdiklerinizle; amma velakin bunun yanında, uzun cümleler kurulmadığında değişik kelimeler kullanmazsınız ve bir cümleyi nasıl daha uzun hale getireceğinizi bilemezsiniz. bu işinize gerçekten yarayabilecek bir şeydir, emin olun.
Depresifken dinlenmesi halinde depresifliğin geçmediği gözlemlenmiştir.
-artık kısa cümleler kuruyorum anne.
- ozaman git yatağını topla kızım.
-:?
(bkz: dinlerken dinlendiğim)
Sevdiklerim sevmediklerim yanımda
siktir lan kadar kısa cümleler kuruyorum.
- çay içermisin?

- artık kısa cümleler kuruyorum

- bi verme şu entellektüaliteyi şiiri hüzünü aq çay içicez uyucaz
artık, kendim içinde konuşuyorum ve kendi sesimi duyuyorum demenin diğer yolu.
özet geç piç mottosunu hayat düsturu edinmiş kişinin tercihidir.
gizemli havaya bürünmeye çalışan götü boklu kızların çok sık söyledikleri cümle.