bugün

artı oy vermeden önce yazar hakkında araştırma yapmak olarak tasarlanmış fakat sığdırılamamış başlık. (bkz: sığdırmak)

bir yazarın entry sini okuduktan sonra, bazı bünyelerde vuku bulabilecek bir aktivitedir. tamam ben artı oy verecemde hele bi bakıyim; sağcı mı solcu mu? maocu mu teocu mu? gibi soruları aklına getiren, eğer son girdiği entry lerden hoşlanmadıysa, nickaltı na bakıp gözü tutmadıysa oyunu pozitiften, negatife çevirebilecek, tasvip edilmeyen davranıştır.

yazar hakkında bilgi almakla derdim yok, derdim: oy'unu oyun'a alet etmemek.
ironi olsa gerek. lan biz milletvekili seçerken bile oy verdiğimiz adam hakkında bilgi toplamayan bir milletiz, garibim sözlük yazarlarından ne istiyorsunuz ? beğendiysen entrysini ver oyunu işte, sanki bağ, bahçe bağışlayacak.

(bkz: daha da versen istemem)
zaman kaybına yarayan, gereksiz işler listesinde başı çeken işlem. yok hayır paraylan satıyorsak oyumuzu (ki biz bunu da nedense iyi biliriz *)araştırma yapılması belki makbule geçecek eylem. eheeey dünya bu kardeşim ne isen o.
her verdiği oya fatura ödeyeceğini düşünen, oy vermenin tamamen bedava olduğunu bilmeyen insan davranışı.
saçmalıktır . Kişinin solcu veya sağcı olması , onun siyaset konusundaki entrylerinin oylarını etkilemelidir . Başka herhangi bir konuda görüşü , verdiği bilgi , düşünceleri ayrı değerlendirilmelidir.Adam aşk, futbol, günlük yaşam konusunda güzel bir entry girmiş , ya da benim istediğim bilgiyi bana vermiş ; banane sağcı mı solcu mu denmesi gerekmektedir.
Onu yapan bunu da yapar ;
(bkz: oy vereceği yazarın takımını araştırmak)
len ne kıymetli artı oyunuz varmış,öööeh... salla gitsin bu ne len?

ama tabi arada sırada yazarcanların başka yazarcanlarla ilgilenmesi açısından faideli bir uygulama gibin görünmekte...

cık, görünmemekte, yine de sallayın önerimi tekrarlıyorum. mutlu edin azcık birbirinizi, sevin, sevişin bu dünya kimseye kalmaz... ööeh.