bugün

90'lar şarkıların yapı taşlarından parçadır.
Genellikle yollara döşenen küçük küp bezeri şekilsiz taş uygulamasıdır. Yağmur suyundan fazla etkilenmediği için tercih edilir.
Bir Demet sağıroğlu şarkısı. Hareketli tarzda ama çok duygusal bir şarkı, flemenko izleri de taşır arkada çalan klasik gitar sayesinde. Size bir şarkının yaşatabileceği birçok şeyi yaşatır.
demet sağıroğlu şarkısı. güzeldir.
Diyince aklıma hemen şarkısı ve klibinde ki o minik sarı saçlı sevimli çocuk gelir.
Şekilsiz ve düzensiz kaldırım tipidir. Osmanlı zamanında istanbul'a gelen Arnavut'lar kafalarına göre kaldırım taşı döşüyorlar. Tabi bu taşlar tek tip olmayan ve sağdan soldan bulunan taşlar. Derken mahalle o taşlardan tanınır oluyor ve Arnavut kaldırımı meşhur oluyor. Evet.
arnavut kaldırımıdır.
arnavut kaldırımlarındayım şimdi sensizliğe gidiyorum istanbul sensizliğe.
gücendim istanbul gücendim sana.
90'lar türkçe pop'un en nadide eserlerinden biri.
unutulmaz pop müzik parçalarındandır. hele ki gençlik duygularını, romantizmi dolu dolu hissettiğimiz ve yaşadığımız yaşlara denk geldiği için.
90 ların en güzel şarkılarından biridir.. veletler bilmez.
yeni nesil yetmelerin Yuce Asli Enveri tanimasina yol acmis sarkidir. sarki da guzel simdi laf edemiyorum da Asli Envercigimi isin icine katmayacakti.
sanılanın aksine aslında kaldırım değil yoldur.

yani yolun ismidir arnavut kaldırım. v şeklinde örülü olur. bu şekilde yol güzergahında su birikintisinin önüne geçilmiş olur.
"Her sözde her gözde şefkat aramam,
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa."

Eski şarkıların, ne kadar kaliteli olduğunu kanıtlayan bir şarkı adeta.
şu an dinlenilendir. açık ve net.

https://www.youtube.com/watch?v=rZBUPpKOnyw
görsel

Bi DE ŞÖYLE PERDESi VARDIR aşırı güzel.
moddan çıkmak için dinlemeye başlayıp daha da kötü hissettiğim şarkı.
1994 yılında çıkmış efsanevi Demet Sağıroğlu şarkısı.
Dün seni gördüm rüyamda kısmı en vurucu öldürücü yeridir.
Şarap misali yıllandıkça güzelleşen, değeri ve hissettirdikleri gün geçtikçe farklı anlam kazanan şarkı, en sevdiğim.
Yağmur suyunu çekere bubi tuzakları oluşturan yoldur. Yürürken bir basarsın, bütün pantolon çamurlu su olur amk...

Ayrıca arabaların süspansiyon sisteminin de içine ediyor.
demet sağıroğlu'na ait olan çok hoş bir şarkıdır. dinlemesi keyif verir ama bu şarkıyı soyleyenin karşı tarafa duyguyu geçirmesi çok önemlidir. hareketli oluşuna kapılmadan, sözlerinin anlamini taa içinde hissetmelidir seslendiren.
Demet Sağıroğlu imzalı hoş bir şarkı.
"Giden aşklarımın ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam.
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa."

güzel bir demet sağıroğlu şarkısıdır.
gerek kesme taş gerek de doğal taş olanlı halleri bana çok estetik geliyor. avrupa'Nın tarihi geçmişe sahip olan şehirleri bu estetik sokak ve caddeleri günümüze kadar korumuşlar. biz ise leş gibi bir petrol ürünü olan asfalta ya da kilit taşı denen garabete yenik düşmüşüz.

eski türkiye'den manzaralar.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
topuklu giyildiğinde sırat köprüsünden farksızdır.