bugün

bir insan kemalistim diyorsa darbe beklemez. bilmeyenler öğrensin.

kemalistim diyen insan cumhuriyet'i sonuna kadar savunur. atatürk'ün ilkelerine sahip çıkar. laikliğe olan saldırıları savuşturmaya uğraşır. sonuna kadar demokrasi ister. bunları yapmıyorsa kemalist değildir, kemalistim derse de yalan söyler.

kemalistim diyen insan at gözlüğü takmaz. gerektiğinde atatürk'ü de eleştirir. eleştirir ama içkisi, çapkınlığı, dini konusunda eleştirip bel altı vurmaz. herşeyi görmemezlikten gelen kişi kemalist olamaz.

bir de kemalist kemalist diye ağlayanlara bakalım... binlerce insan tayyip erdoğan'ı kuldan saymıyor. yaptığı herşeyi "vardır bir bildiği" diyerek geçiştiriyor. alehine konuşan herkese ya kemalist diyor ya darbeci diyor ya derin devlet diyor. hiç düşünmüyor ki:

neden bu kadar insan akp'yi eleştiriyor? neden bu kadar insan kan ağlıyor? neden ülkemiz bu kadar yıla rağmen daha zengin, daha yaşanabilir bir yer değil? bunları sorsa belki "kemalist kemalist" diye ağlamayı bırakıp ülkesinin gerçeklerine döner.
ben kemalistim diyenlerin büyük çoğunluğu askeri demokrasi bekçisi gördüğü için girerler böyle bi beklentiye.