bugün

mitolojik yaşam sembollerinin belki de en babası. belki ütopik, belki hayalperestçe ama bir gerçek var ki huzurun eş anlamlısıdır bu kayıp kent. bazen, olsa da yaşasak tadında. bir dağ eteğinde para pul olmadan. her toplanan, üretilen herkesin olsa. ihtiyacı olana ihtiyacı kadar verilse. mutluluğun da o zaman otomatikman paylaşıldığı idrak edilse...
gökçeada'da yıldız koyunda bulunan camping alanı.

geçenlerde burada camp yaptım. ilk kez gittiğim yer olduğu için internetten şöyle bir baktım ziyaretçilerinden 5 yıldız almış. Daha fazla araştırma yapmadan mekana ulaştım. Gösterilen yere çadırımı kurdum. gece saatine kadar (01.00) bar bölümünde müzikli, kahkalı, bağırışmalı sohbet sesleri geliyordu. çok yorgun olduğum için uykuya daldım. sabah aynı ses ile uyandım. sesler devam ediyordu. çok uyuduğumu, herkesin çoktan kalkıp kahvaltı yaptığını düşünmüştüm ki, saate baktığımda saatin 05:00 olduğunu gördüm. bu saatte halen aynı gürültünün devam etmesi çok garip. Uykunuzun tatlı yerinde uyanmanız bilirsiniz ki çok kötü bir durum. Kalkıp sesin geldiği yere doğru ilerledim ve personelin gürültülü şekilde eğlendiğini gördüm. Sıkıntımı nazikçe söylememe karşın halen gürültüye devam ettiler. Ben kahvaltımı ederken saat 08.00 gibi uyumaya gittiler.

Muhtemelen hayatımda bir daha gökçeadaya gitmeyeceğim için kimseyle bir tartışmaya girmedim. zaten tartışacağınız kişinin sizi anlaması için belirli bir kapasitesi olması gerekiyor. Zira bu derece anlayışsız insanlar ile tartışsanız kimse kazanmaz.

Genelde gezginlerin uğrak mekanı olan camping alanları, ucuz, minimum ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olur. Burası ne ucuz, ne sessiz. Kendi çadırınız ile konaklama yeri (35tl) bir su (1.5 tl) bir tabak meze (8 tl) bir bira (10tl) arka sokakta aynı bira (4.5 tl)
güncel Önemli Başlıklar