bugün

çok muhterem bir insandır. iletişim eksikliği, problemi ve bir takım öz güven sorunları olan arkadaşına, sevgili edinmek yolunda büyük yardımı dokunabilecek insandır. çabalaması bile iyi niyetinin bir göstergesidir, ola ki başarılı olursa baş tacı edilesidir.

şahsım olarak, bir arkadaşıma bu konuda yardımcı olmaya karar verdim. söylemesi ayıp yazılı edebiyat konusunda cidden iyiyim, zira mesaj ile sevgili edinebilmek gibi bir meziyete sahibim. bu özelliğimden neden başkaları da faydalanamasın ki. bu yüzden o şahısla konuşacağım, tüm sınırları zorlayıp, en azından konuşmalarını sağlayacağım, üzülüyorum çocuğun haline. platonik aşk nedir biliriz, allah çektirmesin, fena bir şeydir, çekene yardımcı olmak boynumuzun borcu. biraz fazla mı bencil oluyorum acaba sözlükte. neyse...
bir nevi pezevenkliktir afedersin.
pembe pezevenkliktir. kar amacı gütmeden yapılır.
olaki iyiliği içinse sevgili yapmaya çalıştığı kişinin, arkadaşlığın manası yerini bulmuş arkadaşlıklarıda tatlanmıştır daha bir.
çok sevdiği arkadaşıyla ayrılmak istemeyen, çift olarak gezmek isteyen iyilik sever insandır.
(bkz: çöp çatan)
iyi niyetli insandır. arkadaşının ve sevgili adayının samimiyetlerine güvenmiştir. yazıktır, arkadaşım yalnız kalmasın, üzülmesin diye de düşünüyor olabilir; ama yine de çok iyi niyetli olmayın derim ben.
bi insan niye arkadaşına sevgili yapmaya çalışır ki? tabii burada bi önemli noktada şu: acaba arkadaşı sevgili istiyor mu? istiyorsa eyvallah hocam ama istemiyorsa sıkıntı var.*
olayın iç yüzü şudur aslında; sevgiliniz vardır ama bonus olarak sevgilisi olmayan yakın arkadaşı da katılır buluşmalarınıza. kadroyu yapılandırmak için arkadaşınıza sevgili yaparsınız.
sevgili yapmaya çalıştığı arkadaşının zaten bir sevgilisi varsa kendi çıkarı için birşeyler kullanmaya çalışan kişi olabilir.
karşıdakine "sen bir halta yaramazsın zaten, yine bana düştü işin,bunu da eline yüzüne bulaştırma bari" şeklinde bir ok gönderen kişinin icra ettiği iştir.
Eğer arkadaşınıza sevgili yapmaya çalışırken sizin bir sevgiliniz yoksa ayarlamaya çalştığınız insan bunu kişisel algılayıp "neden beni kendine istemiyor da arkadaşına ayarlamaya çalışıyor?" diye düşünüp kendini kötü hissedebiliyor. Ya da sizi elde etmeye çalışabiliyor. ilişkiniz yokken bunu yapmayın.
herhalde olsa olsa ben olurdum. aradığım arkadaştır ama genellikle takma kafana sana kız mı yok diye geçiştirirler. ya dertlilerdir ya da mutlulardır iki türlü de derdini paylaşmak istemezler.
Erkekse pezo, kadınsa mamadır, gerçi arkadaş arkadaşın kompela'sıdır.