bugün

Bugün bir arkadaşımdan ödünç bir kitap istedim.sanırsı
nız böbreğini istedim dedi ki "kitaplar benim karım gibidir sen eşini başkasına verir misin?" çok etkilendim ama saçmalıyordu dedim ki dinimizde en fazla dört tanesi ile birlikte olabilirsin bu yüzden
kitaplığında dört taneden fazla olmamalı o da çok etkilendi bu sözüme gülüştük ve istediğim kitapları verdi..
(bkz: zall dan format kullanma klavuzu isteme)
bu da hediyesi.
Arkadaşa kitap verme kadar kötü bir durum değildir. Yatılı okulda hem aynı sınıfta hem de aynı yatakhanede olduğum adam kitabımı üç sene sonra getirdi. Oha derler yavrucum.
Bir arkadaşım vardı, eve her geldiğinde kitaplarımdan birini alırdı, hayır alma diyemezdim.
baktım giden gelmiyor, isteyemiyorum da, bende ona her gittiğimde bir kitabını almaya başladım. Hani çoğunu okuyacağımdan değil, maksat skoru eşitlemek.

neyse, adam kitaplarını almama hiç mırın kırın etmez, üstelik al abi bak bu da çok güzel diye başka kitaplarda verirdi.

bir süre sonra adamın kütüphanesinin neredeyse tamamı benim kitaplarımla doldu. Tabi benim kütüphanede onun kitaplarıyla.

Ya adam hiçbir kitabını geri istemedi, böyle olunca bende isteyemedim tabi.

adam benim yüzüklerin efendisi serisine çöktü, bende harry potter serisini götürdüm.

Ama aklım aldığım kitaplarda. Ya bu nasıl rahat bir adamdı, herifi sinir etmeye çalıştıkça ben daha fazla sinir oldum.

Şimdi habire uğur koşar kitapları alıyorum, onları almıyor. Oh be.