muhtemelen üniversitenin son sınıflarına doğru başa gelecek durum. insanın kendisini sap hissetmesine sebep olur.
evde kaldığnızın habercisidir.
(bkz: mısır patlağı)
çok sinir bozucu yahu. hem de bunu bir erkek olarak söylüyorum.
erkek arkadaşların üni. okumayıp mesleğe atılır. e adam para kazanıyor tabi. askerliği de yapmış. niye beklesin ki ?
kızlar da zaten kendinden bir kaç büyük birini buluyor. elemanlar düzeni oturtmuş.
yahu bir yere gidiyoruz herkes evli, nişanlı, sözlü. ulan arabaya biniyoruz bunlar önde sevgi gösterileri yapıyor biz arkada üff püff...
sevgilimle giderken bile ezik kalıyorum yanlarında.
çok dertliyim sözlük, çok...
teker teker evlenmeye başlamalarından iyi bir durumdur. vaktiniz varken kurtarın kendinizi bu halkanın içinden *
özellikle bayanlar için hafif bir panik halidir.
kız gel çıkalım dolaşalım teklifleri sürekli negatif yanıtlandığı durumdur.
(bkz: sizinkiler sadece nişanlanıyor mu) * * *
bir nişan çıkışında, kız kısmısının erkek kısmısına tatlı tatlı bakması, akabinde erkek kısmısının tabir-i caizse götüm götüm kaçması olayını fitilleyen durum.**
ne var oğlum, bulduysanız anlaştığınız, sevdiğiniz kızı; takın yüzüğü bitsin.
teker teker nişanlanmaktan ziyade çifter çifter çoluk çocuğa karışanları da mevcut olmakla birlikte saplık hali hala devam etmekte olan ben ve benim gibi arkadaşlarımın da mevcut olduğu hede.
boşanmaya başlıyanlar var...**
insanların aynı durumu sizden beklemeye başlası üstüne üstük her gördükleri yerde "ee sen ne zaman evleniyorsun?" diye soru yöneltmelerine sebep olan durumdur. siz durumu içselleştirmişsinizdir, sizin açınızdan sorun yoktur, kim ne yaparsa yapsın diye düşünürsünüz ama o teyzeler yok mu eee hadi artık sende evlen demezler mi sırf o durum için insan evlenmek ister herhalde. gerçi bu teyzelerin bu sıkıştırmaları bitmez evlendikten sonra da genel de "eee çocuk yok mu çocuk?" diye başlarlar.
annenin siranin sana geldigini tekrar tekrar soylemek icin yeni bir bahanesidir.
* bak oglum, ahmet de nisanlanmis sende caba goster biraz aysel hanimin kizida fena degil hani.
+ tamam anne hallederiz su entry gireyim onada bakariz.
gerçekten insanı korkutan bir durumdur sözlenenler nişanlananlar dolaşır ortamlarda.feysbukta ortak hesap açar bunlar sonra kız isteme söz merasimlerinin fotoğraflarını paylaşırlar falan siz bakarsınız öyle.
en kötüsü artık değişik aksiyonlara girilebilecek arkadaş çevresinin yavaş yavaş erimeye başlamış olmasıdır.

-alo rıfkı, hadi bu cuma taksime akalım. iş düşer belki?
+yok hacı, yengen duyarsa öldürür.
-yapma be olum...neyse o zaman görüşürüz sonra.

-lan muhittin!? naber lan? hadi yarın akşam taksime akalım. sabahlarız?
+hşşş lan yengen burda. yok js'cim iyiyiz iyiyiz, hıhı, onun da selamı var. hadi görüşürüz....
-ben senin...
arkadaşlar nişanlanır sen bakarsın o an çok şey ifade etmez senin için.

arkadaşlar evlenir sen oynarsın birgün bende dersin.

arkadaşların cocuğu olur sen hala otobüslerde başkalarının çocuğuna dil çıkartarak güldürürsün.

arkadaşlar yaşar sen ölürsün, onlar güler sen gülmüş gibi yaparsın, hayat her zaman arkadaşlaradır anlarsın.
ev arkadaşın evlenmesinden kötü değildir.
yakında çocuğu da olur. nerelere gideyim bilemedim.
çocuk doğurmaya başlamasından iyi olan durum.

emin olun iyi.

edit: (bkz: yaşım 19)
arkadaşlarınızın bir çoğunun evlenmesinden daha basit bir durumdur. yiyip içip halinize dua edin gençler. ileride daha kötü günler sizleri bekliyor.
half life filan oynamıyorsanız büyük sıkıntı.
daha kötüsü için (bkz: arkadaşların teker teker çocukları olması). Aslinda, evlilik için geç degildir, hatta erken bile sayilabilir, ama insan düsünüyor yinede acayiplik bende mi diye.
Yakın tarihteki nikahlarına belki şahit belki davetli olarak katılmanıza sebebiyet verecek durumdur.
o da bişey mi dedirten başlık. 91li arkadaşım 3yıldır anne. hadi bu istisna diceksiniz, 91li 5 arkadaşım daha evli.
daha beteri arkadaşların çatır çatır doğurmasıdır. durun yahu daha 19umdayım.
gerçekten kötüden de kötü bir durumdur.
hele birde yaşınız 21 ise ve çoğu arkadaşınız nişanlanmışsa çeyiz dertleri varsa,
sizi arayıp evin rengini ne yaptırsam sen anlarsın,
yada evin rengi bla bla rengi hangi renk koltuk takımı alsam?
altında çok pahalandı kesin az altın gelir bize düğünde diyorlar ise intiharı bile düşündürebilir.
ya onlar çok hızlı ya ben çok yavaşım.
yalnızsanız kendinizi sorgulamaya başlamanıza neden olur.

sadece bugün 2 tane arkadaşımın nişanlanacağını duydum, sözlükte de bu başlığı gördüm. bu bir işaret mi, evde mi kaldım acaba.