bugün

arkadaşları okulu bitirmiş, askerliğini yapmış gelmiş, iş güç sahibi olmuş, evlenmiş, çoluk çocuga karışmış olmasına rağmen hala sadece askerlikten yırtmak için kaydını yenileyen, nerde akşam orda sabah, toplumun sırtında bir asalak gibi yaşayan maymundur. (bkz: ekşi den aparılma başlıklar)
(bkz: türk maymunu)
sadece bakan, düşünemeyen şebektir.
ilerki yıllarda hayvanat bahçesindeki yeri hazır olan ve akranlarının çerez ve izmarit atmalarına maruz kalan maymunların atasıdır... şöyle de birşey var ki

(bkz: darwin in amuga goyum size bişey olmasın)
etrafta o kadar çeşit, elinden bir iş gelmeyen bakan varken. bu da diğer bir çeşit bakan olsa gerek, yada hepsini kapsıyor. aynı bokun laciverti işte.
(bkz: allah akıl dağıtırken şemsiye açan mal)
Muhtemel devrim karşıtı maymundur.
annesinin dırdırından kurtulamayacak maymundur, acırım kendisine.

- bak bütün arkadaşların evrim geçiriyo, hepsi doğal seleksiyonda bilmem kaç net yapıyo, sen anca mal mal bak evladım. maymunsun sen maymun kal e mi? biz babanla o kadar çalışalım didinelim, sana muz getirelim her gün, sen daha yat böyle, bak hatice teyzenlerin oğlu.... *
evrime karşı olan maymundur. düzene sisteme itirazı vardır. ve onu kimseler anlamaz, maymun der geçerler.
(bkz: maymunların darwin den telif hakkı istemesi)
malın önde gidenidir.
oysa okusan darwin amcayı, yazıyor orada talimatlar.
"evrim yok, darwin yalan" düşüncesini benimsemiş maymundur.
Aklini kullanmis suru psikilojisiyle hareket etmemis maymundur.
Alnindan opuyorum.
evrimi bir saniyede gerçekleşen bir olay sanan hala evrimini tamamlayamamış maymun düşüncesidir.

evrimi bugün bile gözlemleyebiliriz. farklı coğrafyalarda benzer canlılar araştırması yapılırsa darwin'in hipotezlerini tamamen çürütmek için "aaa bize maymun diyor yalan ki bizi allah yarattı bir kere tamam mı üff slk sey .s .s" sözlerinin yeterli olmadığını anlamak, bir an önce bu adam ne demiş biz ne kadarını anlamışız araştırması yapılması gerekir.
Tam türk kafasındadır, önce herkes yapsın iyi olursa ben de yaparım diye diye evrimi kaçırır gerizekalı.
böylesi daha güzel diye düşünen maymun.