bir gün iş başvurusu kağıdı doldururken en belirgin özelliğiniz kısmına yanlış zamanda yanlış yerde olmak yazacağım. resozluk yazarı olursam şanssızlık başlığının görseline kendimi ekleyeceğim. bahtsız bedevi rollerinin her türlüsüne talibim...

sen ömrü hayatın boyunca esmer kız düşmanı ol. hiçbiri hoşuna gitmesin. ortamcı kızlara önyargılı yaklaş. cahil kızları çinlerin türkmenleri ötekileştirdiği gibi ötekileştir.(siyasi gönderme yapmasam olmazdı) sonra tüm bu lanet özelliklerin üzerinde toplandığı kıza aşık ol. hem de arkadaşına yapmaya çalışırken.. yukarıda bizimle eğlenen biri olduğu kesin. insan bazen sadece düşünceleriyle zehirler kendini derler. bazen düşünmemek düşünmekten iyidir. her ikilemi sophie'nin seçimine döndürmeye gerek yok. ben aradan çekileceğim sözlük. ama öyle güzel gülüyor ki.. keşke gülmese. öyle masum bakışlar.. keşke bakmasa. siz hiç yatmadan önce kurduğunuz hayale uyanır uyanmaz devam ettiniz mi? Aynaya baktığınızda kendinizi değil de başkasını gördüğünüz oldu mu? Bir gülüş içinizi ne kadar ısıtabilir ki? Belki kül olup yakar..

tanım: post modern yeşilçam filmlerine konu olacak saçma şey..
Serefsizliktir.
(bkz: Öyle bir geçer zaman ki).

Soner' in kardeşine aylin' i ayarlamaya çalışırken asik olması gibi. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor işte.
şerefsizlik değildir.

ben de yaşadım, adam bi ara baktı kıza sonra gitti başkasıyla çıktı hatta çıktığı kızla evlilik bile düşünüyor. üzerinden 1,5 sene geçmiş unutmuşum bile, laf arasında böyle bi kız var ben ondan hoşlanıyorum dedim, demez olaydım.

sen ne biçim adamsın, sen ne şerefsiz adamsın, ulan sen, sen ulan sen nesin?

e bre pezevenk kız arkadaşın var evlilik düşünüyon ne bu tripler? seni sildim diyo bi de, silersen sil amk çok da fifi.
(bkz: iş kazası)
Sığ adamların şerefsizlik sandığı şey.