bugün

genellikle küçük düşmemek için "len napcan ya!Öylesine çıkıyoruz işte..." gibi bir cevap verilir
arkadaştan en iyi soğuma nedenidir..
(bkz: koynum da ki sana mı düştü uleyn)
+ dur abi ya telefonda var resmi
- göster bakalım nasıl bi şeymiş.
+ şu abi sağdaki
- hangisi oğlum sarışın mı
+ yok onun yanındaki kumral
- bu ne lan. hiç güzel değil oğlum bu
+ hadi len. güzel mnskym. ben beğeniyorum.
gönül kimi severse güzel o dur kardeşim kim ne derse desin.
- osman?
+ he kanka?
- senin yeni manita çirkinmiş ya
+ sahi mi? ee napayım kanka şimdi?
- sana kız mı yok bırak onu.
+ ya ben diyeme ona şimdi.
- telini, msnini, adresini ver ben diyeyim seve seve.
+ ???!?!
- sevmek suç mu kanka!
bunu diyebilecek arkadaşların varsa şayet, dönüp kendine bakmalısın önce.
neden dersen;

herkes öyle ya da böyle anlaştığı, zıt fikirlere sahip olsalar da ortak bir noktada buluşmayı becerebildiği, görüş ve zevklerine saygı duyabildiği, onun en çok neye ehemmiyet verdiğini, kendisinin umursadığı bir şeye onun nasıl vurdumduymaz yaklaşabileceğini bildiği ve onu olduğu gibi kabullendiği kişilerle dostluk kurar. kıstaslarımız farklı olsa da herbirimizin arkadaşı yansıtır az da olsa bizleri. bulmuşuzdur ki bir ortak payda, durmuşuzdur yanyana.

kalkacak diyecek ki senin sevdiğin çirkin. sen bakacaksın önce kendine. bugüne kadar tipine göre mi sevdin birini? saça başa olmadı yüze göze bakarak mı aşık oldun hep? arkadaşın böyle mi tanıdı seni, tanıdı da kendi göz zevkine göre vardığı kanıyı böyle rahat paylaşabildi seninle?

ha dersen ben bakmam tipe mipe, seviyorsam güzeldir; seni tanıyan arkadaşın da bakacaktır aynı gözle. incelemeyecektir, incelese de eleştirmeyecek, kusur bulma maksatlı bir tavır sergilemeyecektir. seni tanıyan dış görünüşe pek de ehemmiyet vermediğini bilecektir.

bu sebepten, bunu diyebilecek arkadaşların varsa şayet, kendine dönüp bakmalısın önce.
"güzel olsa napıcan lan" denilerek dövülmesi gereken kişilerin gerçekleştirdiği son eylem olabilir.
arkadaşa kafa atma isteği uyandıran bir durumdur. arkadaş çok yakın biriyse şiddete başvurmadan şöyle pis bir bakışla durum geçiştirilir.
sevgili sevilmiyorsa, ayrılma sebebi bile olabilir. sevgili gerçekten seviliyorsa zaten ciddiye alınmayacak bir hadisedir.
(bkz: cıvık müdürüm afedersin)
hoşmuş.
hmm değişik bi tipi var.
vb
vb
yumuşatılmış bazı halleridir.
arkadaşın suçu değildir. sevgilisi hakkında yorum yapmaya izin veren erkektedir suç. bayanlarda farklı tabi. ama ben sikertirim afedersin biri sevgilim hakkında yorum yapsa.
ayyy bu çocuk yanına hiç yakışmamış ya değiştir bunu. Şımarık arkadaş söylemidir. hatta bu kişilere ama ben seviyorum dış görünüşü önemli değilsin hala diretr yok ama çirkin diye. Allah akıl fikir versin.
kim ne derse desin boş laftır, kişiyi pek fazla tanımayan arkadaş söylemidir.
zira tanısa, dışa değil içe baktığını bilirdi.
dürüst arkadaş sahibi olmanın hem avantajı hem dezavantajıdır.
sonrasında dostum ama vucudu çok güzel söylemi ile noktalanacak cümledir.
umursanması gereken bir durumdur. önemlidir. bu hayatım boyunca 1 defa başıma gelmemiştir.

dilara ile..

geçmişte kaç kız arkadaşım olduysa sevdiğim hepsini arkaşımla görüştürmüş ve konuşmalarına izin vermişimdir. eğlence amaçlı takıldıklarımın sadece arkadaşlarımla bahsi geçmiştir.. eğer samimi dostlarınız bu kız çirkin diyorsa koyun götüne gitsin, daha güzelini bulmazsa onu sikmekle tehtid edin.