bugün

Bazı şeyleri anlatacak, paylaşacak birini bulamadığında yalnız biri olduğunu düşünebilecek insandır.
her insanın ilk edindiği arkadaş kendisidir. bu arkadaşla çok ama çok iyi geçinmeldir.
Yalniz olmayi tercih ediyor olabilir. Yalniz insan belki icinde zengindir. Mutlaka buna benzer bir populer söz vardir.
Yalniz olmayi tercih ediyor olabilir. Yalniz insan belki icinde zengindir. Mutlaka buna benzer bir populer söz vardir.
Yalnız olma durumu..
'BEN'
bu devirde en iyisidir,
önce kendisiyle arkadaş olmayı öğrenmelidir.
Amiyane tabirle sürekli kazık yemisse , dostu birak , arkadaş bile istemez.
Yanındaki melekler onun arkadaşlarıdır.
Arkadaşlığın gençlikte kalan bir lütuf olduğunu en geç 30'dan sonra herkesin para menfaat için hangi kılığa girdiğini kimi yalaması kimin adamı olması gerekiyorsa o yöne dönüp mesleğini dini haline getirdiğini zihninin donduğunu hayatı otomatiğe bağladığını görmüş kişidir.

insanlarla arkadaş olmanın manası bile kalmıyor 30'dan sonra. Zaten ekseri kişi de evlenip çocuğu için yaşıyor.

Sap gibi kaldık 32 yaşında hakikaten.
efendim.
Zamanla azala azala kalmıyor.
iyi bir eş ve çocuklar o nedenle çok önemli. o zaman kimseye ihtiyacın olmuyor.
30'dan sonra iş menfaat ortaklığından başka ilişki şekli kalmıyor gibi.

Çok nadir yormayan arada telefonla mesaj attığın buluşmadığın 3-5 kişi oluyor sadece.

Zaten mesajlaşmak oturup sohbet etmekten daha derin ilişkiler sağlıyor arkadaşlarla. Esasen çok farklı olduğunuz biriyle samimi şekilde konuşabiliyorsunuz.

Ama aynı ortamda otururken muhakkak sosyokültürel farklılıklarınız batıyor.

Arkadaşlık hayatınızın beraber şekillenmesidir. Gençlikten sonra çok zor böyle bir şey.
işyerinde herkes itoğlu it olduğu için insanlardan soğudum.
acınası insandır.
millete bok atmak ve herkeste kusur bulmak bunların ortak özelliğidir.
yakınmakla, intihar söylemleri ve asalak vari söylemlerle dikkat çekmeye çalışırlar.
evlat olsa sevilmeyecek modeller var, düşman başına...
benim bile arkadaşım var. asosyal biri olabilir.
kendi hatalarından da olabilir diğerlerinden de ama ortak noktaları anlaşılmamaları olsa gerektir.
fazla arkadaşı olmak da bazen bir dert...
insanlara güvenmeyen insanların sadece kötü yanlarını görüp iyi taraflarını görmezden gelen insanın doğuştan kötü bi varlık olduğunu sevginin aşkın yalan olduğunu savunan yakın arkadaşları tarafından sürekli hançerlenen biri olabilir şüphesiz.. huysuz soğuk nevale aşırı mesafeli biriyse hiç şikayet edip ağlamaması gereken bi tipitiptir..