bugün

inananların bayram öncesi günü olarak kutladıkları arefe gününün müslümanlara çok huzur vermesidir.

maalesef ateist kardeşlerimiz bunun farkına varamamaktadırlar. allah onlara da bugünleri göstersin diyelim amin.
arefe günlerinde kaybettiklerimizi hatırladığımız, mezarlarını ziyaret ettiğimiz için olabilir. bilmiyorum ben pek yapmadım bu dediklerimi ama aklımın bir köşesindedir hep.
allah için yaşanan her gün ve alınan her nefes huzur vericidir; allah onun için yapılan her şey'in farkındadır; ve kulunu mükafatsız bırakmaz.

evet; bugünün ayrı bir huzuru mevcut; iyi değerlendirmeyi nasip etsin...
temizliğin sonuna gelinmiş, uzaktaki aile bireyleri akşama doğru dökülmeye başlıycak, özel yemekler pişirilicek, evde ufak çocuk varsa onun giysileri itinayla yatak başucunda bekliycek... tek şey yanı işte kurban telaşı evde erkek yoksa kadınların üstüne kalıyor. arifeler güzel yahu. (bkz: bayram ruhu)
bir türlü erişemediğim huzurdur. anne baba zoruyla yardım amaçlı yapılan temizlikle ancak bayramda huzura erişilir. çünkü ne zaman kurban bayramının 1. günü olsa herkes kurbanlıklarla uğraştığı için gelen olmaz ilk günü gecesine kadar. o yüzden arefe gününden ziyade esas yarın daha huzur dolu bir gün. oh ne rahat yan gel de yat!
(bkz: arefe günü/#17277884)
Kaybedilmeyen nadir guzelliklerdendir.
temizlik vs derken aslında çok da huzurlu olmuyor.
esad'ı eset yapan arife'yi arefe yapmış. tdk uyuma amk!!
2 hafta sonra izin kullanan biri için oldukça huzur verici bir gündür, evet.
bir deist olarak gergin geçirdiğim gündür. Allahın gazabı kafirlerin üzerinde demek ki.