bugün

1876-1917 yılları aralığında yapılmış olsa gerektir.
kimliği saptanıp, (varsa) torunlarına teslim edilebilir.
Türkiye yeraltı bakımından gerçekten zengin.
Bu adamin buyuk buyuk dedem olmasindan süphelenmeye basladim amk.

Onunda 93 harbinde rusyadan dogu anadoluya geldigine dair rivayatler vat.
görsel
isveçli oğlan neo naziyim diye bana pidaraz demişti, sayin general nazizmi canlandırıp, rusların a.koymak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Rus işgali rus ayıları ve kendi kadınına tecavüz eden rus askerler sizi hiç iyi bilmedik ayrıca türk kadını ruslardan kat kat güzel.
askerliğini yatarak yapmış olan generalin mezarıdır.
askerlik sana hiç yaramamış bir kıl bir kemik kalmışsın karşiim.
lan adamın hiç aklına gelir miydi acaba? sen 150 sene önce çarlık rusya'sında yaşa, orada subay ol. aradan geçen 150 yıl sonra etrafını elinde sigarayla meraklı çomarlar sarsın.
Haber de muzeye teslim edilcek denilen generaldir. Kendisi mumya mi degil. Tarihi eser mi degil. Bu topragin eski veya yeni kulturunu mu yansitiyor hayir. E bu merhumu muzeye niye koyuyoruz? Ya gömun bi yere rahat birakin ya da yollayin rusyaya.
Yalniz hani kabir azabi, musluman ulkeyi isgale gelmis komutan. adam husu icinde sakallar dahi duruyor.
Bi permatik de mi alamadin mk? Evet.
n'apak kanka bizim olayımız da bu der gibi durmuş.
ulan adamın botlarını bulduklarına şükretmiyorlar da pırlantalı kılıcın peşine düşüyorlar.

burası türkiye, ardahan kardeş. bizi hiç m tanımadınız lan? kendi atamızın eserlerine spreyle yazı yazan, yurtdışına satan adamlar rus generalin kılıcına mı sahip çıkacaz.

botlar da gıcır yalnız hala.
Sen dua et cesede sahip çıkmadılar. Adamın mirasını duysalar kaç tane torunu çıkar bu ülkede.
işe yarasa generali'de göremezdiniz .bu ruslarada iyilik yaramıyor arkadaş. al generalini karıştırma gerisini.
Allah düşmanın bile hayırlısını versin.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Kars kalesini görmüştüm ve çok etkilenmiştim. Ardahan daki mezarı da görmek isterdim.