bugün

arda alex'den daha iyi sol açıktır. alex arda'dan daha iyi forvet arkasıdır.
o değilde bi ara messi vs arda turan vardı gazete manşetlerinde. heyy gidi yıllar...

not: takım tutmuyorum ama çağırırlarsa giderim.
alex heykeli dikilecek futbolcudur, insandır. arda, heykele dikilecek topçudur.
bir şikecinin heykel işi yatmıştır. diğeri avrupada önemli takımlarla anılmaktadır.
alex'e ağır bir dille küfür sayılabilecek kıyaslama.
ikisi de sempatiktir, efendidir. farklı taraftarda olunsa kardeş olunmalıdır, neyi paylaşamıyoruz. zenci doğan çocuk gibi , biri işte başka takımlı olmuştur onun suçu yoktur *. varsın sevinsin biri, diğerinin mahallesinde, mesele edilmemelidir o kadar..

eskiden aynı takımın taraftarı aynı türibinde maç izlermiş karışık. ne oldu da şiddet olayları arttı? cezalar olmalı diyorum böyle yapanlara, provakatörler vardır ve cahil gençlik... gençliğimizi okullarda eğitmeliyiz okulda avusturyada ki koyun sayısı öğretildiği kadar(ki ezber olarak sorulmaması gereken ve japonların: 'siz ya çok zekisiniz ya çok gerizekalı' dedirten olay.) dost yaşamanın da öğretilmesi gerekir.

arda turan ve alex de souza bize örnek olmalıdır. her takımdan sempatisi, seveni olan oyunculardır..
(bkz: hala mı)
hagi vs. alex'in bir başka versiyonu. kim kaldı acaba alex'le karşılaştırılmayan merak ediyorum.
Brezilya'nın 3. sınıf futbolcusu ile türkiye'nin 1. sınıf futbolcusunun kıyaslanmasıdır.
bundan sonrası cimbomluları üzecektir
çünkü brezilya'nın 3. sınıf futbolcusu bile kat kat iyidir.
Bu kıyaslama alexe hakaret olur. Alexin futbol zekası, bilgisi, estetiği, inceliği, karakteri maalesef arda turanda yoktur. Ama ardanın daha iyi olduğu taraflar elbette vardır. Ardanın daha yaşı genç sayılır kariyeri alexden daha iyi olabilir. Sonuç olarak alexin farkla önde olduğu karşılaştırmadır.
Uludağ sözlükte 7 yıldır devam eden tartışma.
Vs alır.
bir sol açık ve ofansif orta sahayı bir araya getiren karşılaştırma. gereksiz ve sağlıksızdır.
Hagi > alex > arda.
Tabii ki arda turan.. alex barcelonanin u19 takiminda bile oynayamaz.
koca kafa vs koca beyin.
tabi ki arda çünkü alex barcelona'da oynamadı arda'nın dengi hagi'dir.
Hagi ile kıyaslamak gibi. Arda iyi bir oyuncu efsane değil.
Bir galatasaraylı olarak hiç düşünmeden alex diye cevap verdim.
saçma bir versus. aynı mevkide oynamayan iki oyuncu neye göre kıyaslanır ki?

hamit de yıllarca schalke ve bayern gibi üst düzey kulüplerde top oynadı ve real madrid'e kadar yükseldi.

ya da nuri yıllarca dortmund'da oynadı ve o da aynı şekilde madrid'e kadar yükseldi.

pele ise hiçbir zaman avrupada top oynamadı.

ya da muslera örneğinden gidelim. bana göre avrupada üst düzey takımların kalesini koruyan çoğu isimden daha iyi bir kalecidir.

kariyerinde ise galatasaray'dan daha büyük bir kulüp yoktur.

bu onu victor valdes'den daha kötü bir kaleci mi yapar?

karakter olayına hiç girmiyorum bile.
arda turan, alex'ten daha iyi yürüyor!
galatasaraylı olarak, futbolculuk olarak birbiriyle çekişir ama karakter olarak alex alır diyorum.
Kariyerin kıstas olmadığının göstergesi niteliğinde versus. Arda kariyer olarak alex'in önünde ama futbol olarak alex'in sol ayağı 10 arda eder.
Birisi berberde traş olurken selamın aleyküm diye içeri girerek elini jöleye daldırıp saçını inek yalamışa çevirdikten sonra manitayla buluşcam kaçtım hadi ben diyen piç diğeri çırağın getirdiği karbonatlı çayını içip gazeteye göz gezdirerek sırasını bekleyen aile babası.
Biri gerçekten profesyonel bir oyuncu ve adam.

Diğeri messi yi geride bıraksa dahi safi rüzgar.