bugün

son yıllarda arap ülkelerine pazarlanan türk dizilerinin bu ülkelerdeki din ulemaları tarafında ahlaksız olarak gösterilmesi olayı..
erkeklerin birden çok kadın ile yaşadığı ve eşcinselliğin tavan yaptığı söz konusu ülkelerde, dizilerde el ele tutuşan, dans eden vs. gibi insanların ahlaksız varsayılmasının komik olduğu durum.
ahlaksızlıktan ne anladığınız ile değişebilicek durumdur,birincisi türk dizileri gerçekten ahlaksız olabilir tartışılır.
lakin araplar asıl ahlaksızlığı kapalı kapılar arkasında yapmaktadırlar,şimdi ahlaksızlık dediğimiz göz önünde liberal dizeler çekmek mi?
yoksa orta çağdan kalma haremler kurup grup yapmak mı?
hadi oradan anal seks hayranları sizi...
bir ülkede çok sevilen her olgunun eleştirilmesi ile eşdeğer durumdur.
(bkz: anneni türk televizyonunda görmüşler)
kendileri çok ama çok ahlaklı(!) olduğundandır.
ahlaksız bulduklarını dile getirirler evet. daha doğrusu eşlerinin özendiklerini söylerler, bundan yakınırlar.
işim gereği araplarla çok fazla muhattap olmak durumundaydım. arap bayanlar, istanbuldaki hayatın dizilerdeki gibi olduğunu düşünüyorlar. artık nasıl bastırılmışlarsa, fazla hayran hayran anlatıyorlar. erkekleri ise, evde sürekli diziler yüzünden sorunların yaşandığını dile getirir durur.
ilginç tarafı, bu kadar laf ederler, bir iş yemeği için al jamal'ı seçerler.
iftiradır. aşkı memnuda bihterin yiğeni behlüle vermesi, kavak yellerinde herkesin herkese vermesi bizim ahlakımız(mı]dır.
- hacı türk dizisi izliyordum odamda.
- eee
- birden kapı açıldı, ben de ışık hızıyla kapattım ekranı.
çoğunluğu Suudi Arabistan'da yaşayan ve arap milletine mensub insanların bizim ülkemizde çekilen dizileri kendi değerlerine göre tartıp ahlaksız olduğuna karar verdikleri durumdur.

ama yinede;

boş verin arapları, biz içelim şarapları...
o onların ahlak anlayışıdır bizi ilgilendirmez. (bkz: banane)
1. dünya savaşını anlatan bir dizi çekilirse gerçek ahlaksızlığı göreceklerdir.
(bkz: arapların türkleri ingilizlere satması)
(bkz: türklerin amerikan dizilerini ahlaksız bulması)