bugün

dua edelim sesimizi duyuralım. Allah yardımcıları olsun. yapanlara insan bile denmez.
(bkz: yarak afedersin)
çoğu kişinin üzerinde durmadığı katliamların olduğu bir yer.
maalesef ses çıkarmadığımız yerdir. neden acaba?
Budistler'in müslümanları katlettiklerinin iddia edildiği yerdir.. O kadar alışığız ki sürü kültürüne bunun da apaçık kanıtıdır. Gerek twitter'da gerek sözlüklerde gerek büyük önemli (!) gazetelerin internet sayfalarında paylaşılan fotoğrafların gerçek fotoğraflar olmadığı http://blogs.tribune.com....-burmas-muslim-cleansing/ bu linkten kolayca anlaşılmaktadır.

Evet belki vardır ama bize kanıt olarak sunulan fotoğraflar arakan'dan değil ki emin olalım.

NOT: Her arkadaşımız ingilizce okuyamayabilir bunu özet geçiyim bu linkte yer alan fotoğrafların hepsi sosyal medyada arakan olarak tanıtılmaktadır, halbuki yanlış tanıtılmaktadır. Yanisi bu fotoğraflardakiler ne bir günde nefret kustuğumuz budistler ne de katledildiği iddia edilen müslüman kardeşlerimiz...
bu yerle ilgili "doğru" bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: http://www.ihh.org.tr/uploads/2012/arakanraporu.pdf
başka yerde müslümanlar adam öldürürken gıkı çıkmayanların hemen atlamasıdır.

kendin için istediğin saygıyı sen başkasına gösteriyor musun?

sivas için ne yaptın?
hrant dink için ne yaptın?
incil basan yayınevi basılınca ne yaptın?

hele ihh arapçıları hiç konuşmasın..
neden küçümsendiği meçhul olan cümle başı.

şimdi efendiler, ben mütevazı bir hayat süren, okuluna giden, nişan ve evlilik arefesinde bocalayan, kitap okuyan, araştıran, kendince üreten bir müslümanım. bilgi düzeyim, kültürel donanımım ve ilmi birikimim hakkında tevazu göstersem kimse inanmaz tevazumdaki samimiyete. o derece yani... bölümlerim slavistik ve şarkiyat. lan ben bu kadar okuyorum, birçok insanın bilmediği konular, topluluklar ve diyarlar hakkında malumatım var ama ben bile arakanı malum olaylar öncesinde duymamıştım. (evet, ben bile.)
hadi başka diyarlar neyse, arakan konusunda 'unuttuğumuz kardeşlerimizin memleketi, arakanı bile bilmiyorsunuz' bla bla vadi vadi lak lak bidi bidi gibi söylemler, yok efendim üzerinde durmadığımız ve ses çıkarmadığımız katliamların olduğu yer demeler samimiyetten ve konuyu içselleştirmiş olmaktan uzaktır. ulan düdük, bu olay olmasa sanki sen arakanı merak edip araştıracaktın. sanki dünyada nerede müslüman var, nerede mazlum var diye bir kez olsun sordun kendine. gelmiş buraya arabesk düşünce'nin getirdiği vıcıklıkla caka satıyorsun. yani efendiler, bırakın bu 'ay çok üzüldüüük' laflarını. yarın unutacağız. bu da anormal veya gayri insani değil, çünkü arakan bize hem coğrafi hem kültürel olarak çok uzak. haydi hayırlı traşlar...
konya diye de bir yer var. elazığ, van, sakarya, kocaeli, istanbul... metropolleri de saydım fakat bunların içlerinde gecekondu denilen yerler de var...

hadi diyelim ben kamuoyu yaratacağım reklam olsun farkım olsun diyorsan, elimizde urumçi mevcut... güney azerbaycan, batı trakya, yakutistan... v.s.

önce kendine bak kendine.