bugün

takip ettiğim kadarıyla uludağ sözlüğün eksi serverı sıçardı sık sık işte minibüs şöförleride aynı vaziyette. adamlar için tek kural var o da kırmızı ışıkta dur, yeşil ışıkta geç.

- ben ehliyet alıp minibüs kullanacağım

+ bak kırmızı ışıkta duruyorsun, yeşil ışıkta geçiyorsun tamam mı?

- tamam

+ buyur ehliyetin

sanki sürücü kurslarında sadece bu öğretilmiş adamlara. yahu kardeşim bi sinyal diye bir şey var onu kullansana. kullanıyorlar ama sağa sola dönmek için değil müşteriye '' geliyor musun bak ben şuraya gidiyorum olm okusana üstteki yazıyı lan'' düblajını yapmak için kullanıyorlar adamlar. bir de arabaların en gereksiz aletini kullanmayı çok seviyorlar. benim nutella'Yı, gülşen'in cıbıl dolaşmayı, çelik'in atatürk'ü sevdiği gibi seviyorlar. - ne mi?. tabi ki korna. ota boka dat dat dat. utanmasa nikah kıyıcak adam kornaylan. vites değiştiriken hadi lan darılmasın bir de kornaya basayım tribine giren minibüsçüler gördüm lan.

en sevdikleri kural hatası tabiki de istedikleri yerde durma haklarına sahip olduklarını sanmaları. e-5'in ortasında piknik yapacaklar nerdeyse.

- lan cezmi şu beyaz peynirden versene olm

+ bitirdin lan hepsini yavaş ye

yahu kardeşim tamam biz de seviyoruz piknik yapmayı ama bu kadar da olmaz ki. yolcuyu indireceksen ver sinyalini geç sağa indir. hem bak sağ kanat iyidir. galatasaray keita'yı aldı, fenerbahçe'de kazım formda, beşiktaş'ta ekrem iyileşiyor yavaş yavaş. sabri'yi unut konuylan alakası yok. hep kötüyü örnek almayın lan sizde.

başlığı bilgisayar bile kabul etmedi lan. sistemim çöktü. format attım öyle girdim enrtyi.
böyle bir şoför aslında yok.
nesli m.ö 700 lü yıllarda tükenmiştir. günümüzde yalnızca hayal ürünü olarak varlığını sürdürür.