bugün

Çok zor bir iştir. Kısıtlanırsnız. Türkiye'de kadın olmak gibi değildir.

not=istatistiklere göre 2 arap kadınından biri okuma yazma bilmiyormuş.
kocaya kahve yapmamak bosanma sebebi olan ulkede kadin olmak pek avantajli sayilmaz..
avrupa'daki hayvan hakları yasasına göre yönetilmekte olup, uygulanmasında bazı aksamalar yaşamaktadırlar.
zordur kısıtlamalarla yaşamak. ama bundan erkeklerin nemalandıklarını, her istediklerini yapabildiklerini hiç sanmıyorum. medeniyet neredeyse orada yaşamak gerektiğini düşünüyorum.
seçme ve seçilme hakkı olmamaktır.

not: gençler okuyup geçmeyin bir el atın şu aşağıdaki tuşlara falan basın uçak havada kalmaz.
Güzelliklerinin harcandığını düşündüğüm kadınlar.
bölgede vahabilik mezhebi egemen olduğu sürece otomobil kullanması cinsel tahrik sayılacaktır.
özetle vahabilikle yönetilen bir memlekette kadın olmak zordur.
bir kadın hakları toplantısı.

görsel
arabistan'a giden hacı teyzelerin hiç dert etmediği olgudur.
ÇOğunluk tek eşlidir. Kocaları tarafından tapılası ilgi gördükleri için çok şanslıdırlar.
yanında bir erkek yoksa insan yerine koyulmayacaksın demektir.
Arap kadınına göre norveçte ki köpek daha şanslıdir, Norveçte ki köpeğin daha çok hakkı vardır. 1 tane örnek mi; Norveç de ki köpek toplu taşımaya binebilir ama arap kadını binemez.
sikişip çocuk doğurmak için dünyaya gelen kadınlardır. arapların onlara bakış açısı budur.
Hiç degerinizin olmadığını gösterir.

Ülkemiz de bulunan ve Atatürk düşmanı kadınlar var. Çünkü Atatürk kadınlara hak verdi.

Bunlar kendilerini köpekle bir tutan erkek üstündür diyen kadınlardır zaten.

Ve halen bazı kadınların istediği o düzenin sonucu bu. Köpek kadar değer verilmiyor size.

He dediğim gibi halen kendisini değersiz gören kadınların sayısı ülkemiz de fazla.

Biz yine de bu arap ülkeleri gibi olmak istemiyoruz. Böyle kişiler çoğunlukta olsa da, bunu haketselerde.
onu anladım da, lezbiyen olmak nasıldır acaba ya?
özgürlükleri çok kısıtlı kadınlardır.

daha yeni yeni seçme hakkına sahip olmuşlar. bakın sadece seçme, seçme-seçilme de değil.

bir de müslüman devlet olacak, kuran da kadına verilen değer apaçık görülürken bunlar kendi uydurmalarıyla kadınlara resmen zulüm ediyorlar.
Hiç olmaktır. Yok sayılmaktır.
Ülkemizde, bu zihniyete, bu yaşam şekline özlem duyan, iç geçiren hatun kişilerin ivedilikle, tayinlerinin çıkarılmasını, Arabistan erkeklerine ve çöllerine hizmet etmelerini gönülden diliyor, saygılarımı sunmuyorum.
valla büyük konuşmiim ama, direkt orada bulunup video ve fotoğraf materyaliyle bize diashowlar gösteren arkadaşların verdikleri, buralarda okuduğumuz, gazetelerden, youtube´dan, ttwitter´dan takip ettiğimiz medyatik bilgi akışından edindiğim bilgiye göre;

ben arabistan´da kadın olsam, tek önnemli düşüncem oradan kaçmak olurdu !!..sokarım ben onların petrol zenginliklerine !! insan özgür olmak için yaşar, kendini geliştirmek, düşüncelerini diğer insanlarla paylaşmak, onlarla fikir alışverişinde bulunmak, gerekirse kava edip, hayattan birşeyler öğrenmek için yaşar....

bu olmadıktan sonra napiim ben vites kolu altından arabayı, altından vites kolunu götüme soksam bile dünyada ne değişir ?´

ama bak burada iki satır yazı yazıyoruz, vites kolunu altınla kaplartacak maddi durumumuz yok, ama gene de kendimizle gurur duyuyoruz...

ben arabistandan kaçıp gelip almanya´da kışın bile mini etek, yünlü leggin le gezen kadınları anlayabiliyorum...bu dünyadaki en kötü şey, yapmak istediğin şeyi yapmana başkalarının seni ikna edecek bir sebep ortaya koyamadan engel olmalarıdır...

ciddi olarak söylüyorum, eğer ben bir suudi kadını olsaydım, kafamdaki ilk ve tek düşünce oradan kaçmak olurdu !!
isveçte kedi olmak daha şanslıdır.
bursa'da ördek, yozgat'ta eşek olmak daha şanslıdır.