1. ?.
  batıda metal dinleyenlerin çoğunun işçi, dar gelirli kişiler olduğı düşünülüp yurdumuzla kıyaslama yapıldığında "hakkaten lan" dediğimiz durumdur.
  ama işin ilginci, metal müzik türkiye'de entellik meşgalesidir, müptelalıları da arabeskten iğrenmektedirler...
  -1 ... delikanlımühendis
 2. ?.
  (bkz: isyan)
  ... redwinemania
 3. ?.
  yanlis bilinen olay.arabesk muzigini bisey ozdeslesceksek oda hip hop muzigidir.amerikadaki zencilere siyah ayrimi yaptiklari icin,ezildikleri icin,yaptiklari sarkilariyla birebir ozdesiyor.
  1 -1 ... hexagram
 4. 1.
  arabesk, metal müzikle özdeşleşmez, ama metalin bir kolu olan doomla özdeşleştiğini söyleyebiliriz. doomda da genelde şarkılar, hüzün, acı, aşk üzerine yazılır, tıpkı arabeskte olduğu gibi.
  1 ... wunsch
 5. 2.
  (bkz: olmaz olamaz olmamalı)
  -1 ... armi
 6. 3.
  ''grindcore ile fantazi müziğin özdeş olması'' gibi bi iddia.

  (bkz: ossuruktan tespitler)
  ... catastrophe
 7. 4.
  yanlış bir önerme.
  ... burningfingers
 8. 5.
  müslüm gürses avrupada doğsaydı metalci olurdu durumunu çıkaracağımız iddaa
  ... janjan
 9. 6.
  kategorize edilmemiş adıyla heavy metal iki ana unsurdan beslenir.
  bunlardan ilki yeni çağın başlarında köle zencilerin müziği olan ve isyan niteliği taşıyan blues dur. blues, türevi yönünden etnik müziğine dahil edilmektedir. arabesk ise sonradan oluşturulmuş popüler kültürün bir uzantısı olması bakımından blues la karşılaştırılamaz dahi.
  metal in diğer önemli unsuru ise klasik batı müziğidir. bu yönüyle de "metal" arabeskle uzaktan yakından ilişkilendirilemez.
  heavy metali ülkemize uyarladığımız da ise arabesk müziğe oranla oldukça derin bir entelektüel birikimle karşılaşırız. neredeyse her türevin işlediği bir konu ve felsefe vardır. (sex, drugs and rock'n roll tayfasını saymazsak...)
  yani kısacası bir tespit yapılmadan önce olayla ilgili yorum kapasitesi gözden geçirilmeli, ortalıkta sap gibi kalma riskine karşı dikkatli olunmalıdır...
  3 ... emptywords
 10. 7.
  kısmen doğrudur. çünkü metal müzik yeni bir müzik türüdür ve günümüzün bütün olanaklarından yararlanmış dolayısıyla dünya üzerindeki hemen her müzik türünden etkilenmiştir ve etkilenmektedir. metal müziğin içinde doğu ezgilerine sıkça rastlanmaktadır. bu doğu ezgilerinin genelini de arabesk ögeler oluşturmaktadır. ayrıca tamamen arapvari ritimler kullanarak iki türü güzel harmanlayan gruplar vardır. (bkz: amorphis)
  (bkz: Orphaned Land)*
  ... kekistanlihobbit