bugün

belediyelerin tüm sokakları paralı park yerine çevirmesinden sonra, sürücülerin yana yana ücretsiz park yeri aramasıdır.
lüks model araç sahipleri tarafından yapıldığında komik bir hale gelen aramadır. 150 bin tl araca verip, 3 tl otoparka vermemek için doğan görünümlü şahin modunda beleş yer kovalıyorlar.
türk sürücülerin kat ettikleri mesafede yaktığı yakıtın yarısını beleş bir park yeri ararken yakmasıdır.
Sonucu arabanın çekilmesi ile biten kurnazlık arayışıdır. Sonra 70 tl çekici parası, 20 tl otopark parası falan ödeyerek insan kendine gelir.
lüks model araç sahiplerinin yapması saçma olmayan eylemdir. kimse sıradan bir kaldırım kenarı yere boşu boşuna para vermek istemez. mesele beleş yer kovalamak değil; tepki göstermektir.
Zor durumlarda yetişip paranın zor kazanıldığını bilen insan tipidir.
Benimdir.

15 dakika için 3 lira vereceğimden değil, Değnekçiye dönüşen ölü soyucu belediyelere gıcıklığımdan.

Edit: park yeri ararken yakıttan ve zamandan ettiğim zarar, beni soyarak aldıkları paranın yine beni daha çok soyacakların ceplerine gitmesinden kaynaklanan zarardan daha azdır. En azından maddi zarardır. Diğeri enayilik, salak yerine konmak oluyor çünkü.
Parayı havadan kazanmayıp, baba parası yemeyen her insanın yapacağı aramadır.
Bedava yer aranır, bulunamazsa tabii ki ücretli otoparka parkedilir.
Yolun ortasına parkedip, giden öküzlere diyecek lâfım yoktur.
Aslında vardır, ama duymasanız iyi olur!
tabii lan manyak mısın?

beleş yer ararım arkadaş. gerekirse bir saat dolaşırım ama yine girmem o ispark'a. açık ve net! bu güne kadar devlete en ufak bir borcum olmadı. tüm vergilerimi, faturalarımı eksiksiz günü gününe ödeyen duyarlı bir vatandaş olduğuma inanıyorum.

hakeza, ispark'ada borcum olmadı. fakat, kendi kafalarına göre geçmiş dönem borcu bindirmiş canım devletim. ben bu zihniyete neden para kazandırayım ki? zaten benim oraya park etmeme gerek yok. adamlar kafasına göre olmayan araca borç bindiriyorlar. şaka gibi.. küfür etmeyeceğim. belki ufaktan edebilirim. yoksa rahatlayamam.

yapacağınız işi sikeyim canım devletim.

bakın bu plaka üstüne işlenen geçmiş dönem borçlarım;

https://i.hizliresim.com/DyXX83.png

bu da aracımın model yılı;

https://i.hizliresim.com/JOLL75.jpg

ilk defa smiley kullanmak istedim.

:)

edit:

bak bir de ne demişler borç dökümanında;

"borç bilgilerini görüntüleyerek, kredi kartı ile online ödeme yapabilirsiniz."

yarrak(!) yaparım affedersiniz.

edit 2:

"23 tl için mi bu tantana yeaa" diyen olursa kalbini kırarım.