bugün

kekoların honda s2000 hayali suya düşmüş oldu tofaş devam.
bana ülkede lüks olmayan bir şey söyleyin?

nefes almak dahil.
bu ulkede luks olmayan seyleri ben sana soyleyeyim. calmak, tecavuz etmek, adam oldurmek, tehdit etmek gibi seyler. bunlar bu ulkede bedava. bunlari baska yerde yapmak istesen valla omrunun yarisini vermen lazim.
Hayır benim anlamadığım şu: neden illa ki sıfır almak zorundaymışız gibi şartlanıyor, böyle bir beklentinin içerisine giriyor ve öyle hareket edip mali anlamda bütçemizi zorlayıp sıkıntı çekiyoruz ki? Gayet mantıklı bir 2. El pekala da işimizi görürken üstelik. Öyle bir mecburiyet yok. Neden kendimizi buna mecbur hissediyoruz? Sıfır araba almak farz mı yani?

Aldığın araba gücünü aşıyorsa evet bu bir yerde lükstür. Neticede her ikisi de aynı işi görüyor. Piyasada 50-60 bine çok temiz arabalar var. illa Sıfır almak neden?? Kardeşim, Ayağını yorganına göre uzatsana. Avrupa yada amerikayla aşık atmak zorunda da değilsin yani. Olduğun gibi davran. Başka türlü görünmeye uğraşma. Sen neysen o sun işte. 30-40 sene önce sıfır arabaya mı biniyordun ki bugün binemeyince bozuluyorsun? Yoo yine aynıydın..

Herkes zengin olacak diye bir kaide yok. Hava atmadan da yaşanır bu dünyada. Zaruret ve ihtiyaçla gösteriş ve ihtişamı birbirine karıştırmak akıl ve mantık işi değil..

Edit: değil 12-13 yıllık, öyle arabalar var 30-40 yaşında. Ama Sıfıra değişmem. Sen git sıfır al kardeş..
çomaristanda yerleşik bir inanç.

en uyduruk fiyat egeanın bile ancak 46 aylık asgari ücretle alınabildiği güçten düşürülmüş güşlü türkiye.