bugün

arabası olmayıp hala vesaitlere binen insanların kendisine nasıl oluyorsa insan demesidir.

şahsen ve bizzat ben anlayamıyorum!, yahu sen diyelim ki çalışıyorsun, ve aldığın maaş allah'a şükür 3000 tl, memlekette iş güç süper şükür, evinin kirası filan haydi diyelim 400 tl olsa, çık onu fatura, bakın burada ben kiracıları ele aldım buna dikkat!, yani isteseydim evi olanı alıp sonuca daha rahat çıkabilirdim ha bunu unutmayınız, neyse ne kaldı elde 2000 tl, evlisin diye de hesap ediyorum yav ne yaparsan yap eşinde çalışıyorsa eline düşen para her şeyi çık kenarda 1000 tl kalır arkadaş kalır!, benim hesaplamalarım her türlü akar tutar, eee derdiniz ne hala yayan yayan gezip de ortalıkta insanım ben yihuuu diyebiliyorsunuz ki ben bunun peşindeyim aga!, alabilirsiniz ama bence cimrisiniz diye almayıp ondan sonra da devlet metrobüsleri şöyle böyle diye ağlamayı da biliyorsunuz ama!, boş adamsınız ya bir şey demiyorum.
arabası olmayanlar kendine ne der bilemem, ama arabasız bir şehir hayatı düşünemiyorum.
türkiyede kayıtlı motorlu taşıt saysısı 16milyondur. (bunlara motosiklet kamyon otobüs traktörde dahil). yani halkın yarısından fazlası insan değil o zaman. (bkz: nereye sıçacaklar)
şerefsiz olupta kendine insan diyenlerden, bin kat daha haklı olan insan deyimidir.
murat 124 alıp ferrari almış moduna giren başarısız trollerin varlığını ortaya çıkartmış başlık. üşenmedin mi onu yazarken ?
Arabası olup hayvan olanların uydurması sözdür.
21. Yüzyılda arabasız insan olmadığını düşündüğümden saçma önermedir.