bugün

zaman kaybı ve sebepsiz yere sinirlenme sebebidir. tavsiye edilmez.

(bkz: enjoy the silence)
görsel

Şu şekillere sokar insanı.
Ne kadar anlatmaya çalışsanız da nafile. Beyin olmadığı için anlattıklarınızı süzgeçten geçirip, ölçüp, tartıp bir sonuca ulaşamayacaktır. Bu yüzden de kendi bildiği doğruları okur da okur.

Vakti zamanında cahilin birine dünyanın yuvarlak olduğunu saatlerce deliller sunarak anlatmaya çalıştım ki bu anlatım konusunda da iyiyimdir yani, en sonunda verdiği cevap şuydu;

-bunlar hep amerikanın oyunları. Uzaya çıkmadılar ve bizi kandırıyorlar.

Ne yapsak boş, ne yapsak anlamsız.
boşa konuşup kendini yormaktan başka bir şey değildir.
Konuşmanın sonunda nasıl bu kadar aptal ve cahil olduğunu sorun ve kavga edin. inanın bana o sinirle yıkarsınız onu.
Başka dinden ve baska partiden insanlara laf anlatıyorum. Sizde boyle yapin. isterse hdpli olsun kin de beslemem muhatapta olmam.
bir sokak köpeğine komut verdiğinizde onu anlamaz. peki zamanınızı bu aç köpeğe komut öğretmeye mi harcarsınız, yoksa mamayla onu ikna etmeye mi? Mama en kesin çözüm yoludur. çünkü mama onun içgüdülerine hitap eder. çok tanıdık geldi değil mi?
Anlattığınız şey siyaset ile alakalı ise lütfen anlatmayın. Bu ülkenin sağcısıda solcusuda eğitilmez çomardır.
Deveye hendek atlatmaktan zordur.
Cahil birine laf anlatmaya çalışmak, söndürmek istediğin ateşe odun atmaya benzer.

Sen söndürmek istedikçe o tutuşur.

Anlatma.
imkansızdır, konusmaya devam ederseniz sizi de aptal yapabilir.
sinir stres sahibi olma sebebidir. gerek yoktur.
Hiç yorulmaya degmez.. dusunme kabiliyeti olmayan insanlar ya da fanatiklik derecesinde bazi fikirlere baglanmis insanlardir. Kendinizi yormayin.