1. ?.
  Türkiye'de Rumca yayınlanan gazete.

  "ikindiye ait", "ikindi vaktinde" anlamına gelen Apoyevmatini bir ikindi gazetesi olarak 11 Temmuz 1925 tarihinde günlük gazete olarak kurulmuştur. Gazetenin kuruluş iznini alan isim Andonis Vasiliadis'tir ancak gazeteyi hayata geçiren kardeşi Konstandinos Vasiliadis olmuştur. Her ikisi de Galatasaray Lisesi mezunu ve eczacı olan Vasiliadis kardeşler, aynı semtte iki eczacı olamayacağını düzenleyen bir kanun sebebiyle mesleklerini icra edemeyince gazeteciliğe yönelmişlerdir.

  Gazetenin kurucusu Konstandinos Vasiliadis, matbaacılık bilgisi olan bir ortakla gazeteciliğe başlamıştır. Genel yayın yönetmenliğine ise o dönemde hem Yunanistan hem de Türkiye'de gazetecilik yapan Kavalieros Markuizos getirilir. Bir süre sonra aralarına katılan ve adı künyede kurucu olarak kalan Gregorius Yaveridis işleri ele alır. Yaveridis çok dikkatli ve oto sansürü çok iyi bilen bir kişidir ve gazete onun döneminde hemen hemen hiç sorun yaşamaz. Gazetenin tirajı 1920'li yıllarda 15.000'e kadar ulaşır.

  Gazete Beyoğlu istiklal Caddesi'ndeki Suriye Pasajı'nda halen eski metodlarla ve siyah beyaz, fotoğrafsız olarak yayınlanmaktadır. Sekiz sayfalık gazete 2007 yılından bu yana haftalık olarak yayınlanmakta ve yaklaşık 500 adet satılmaktadır.

  Genellikle cemaate ilişkin doğum, ölüm haberlerinin yanısıra Türkiye, Yunanistan ve Avrupa Birliği ile ilgili haberlere yer vermektedir. En büyük reklamverenleri Olimpik Havayolları ve Yunan Milli Bankası'dır (National Bank of Greece).
  *
  4 ... oneqeno
 2. ?.
  istanbul'da esenler otogarında metro'nun yunanistan - bulgaristan yazıhanesinde 10 - 15 tane bulunmakta.
  metro tabelasını görünce girdim ama altındaki yazıya dikkat etmemişim, meğer yunanistan'a bulgaristan'a gidenlere bilet kesiliyormu$ sadece. orada fark ettim bu gazeteyi.
  ama 2 gün öncenin gazetesiydi. ya günlük yollamıyorlar ya da o gün 2 günlük bir aksama oldu galiba.
  siyah - beyaz baskı, 4 sayfa.
  1 ... darkness nights
 3. ?.
  hıncal uluç'tan kapanmaması için bir yazı :

  http://www.sabah.com.tr/Y...c/2011/07/05/apoyevmatini
  ... darkness nights
 4. 1.
  kapanmaması için ikinci bir kurtarma harekatına ihtiyaç duyan azınlık gazetesi.
  ... korseyid