bugün

bu gidişle yakında görülebilecek durumdur.
(bkz: chp listelerindeki pkk lı adaylar)
(bkz: chp nin pkk lılar için 1 gün yas ilan etmesi)
(bkz: chp nin hakkari ye özerklik vaadi)
(bkz: chp nin pkk boykotuna desteği)
(bkz: şehitlere kelle terörist başına sayın diyen beyin)
akp yakında bir şekilde çok saygı duyduğu bu zatı çıkaracağı için demokratik hakkını kullanıp aday olmayı deneyebilir. ama benim tavsiyem chp de seçilme şansı olmadığı için, hazır cumhurbaşkanlığı hayalleri kuran senelerdir en yakın adamlarıyla gizli görüşmeler yaptığı rte nin yerine adaylık düşünmesidir. rte de çok saydığı bu şahsı halefi olarak gösterirse akp nin ileri demokrat koyunları hiç düşünmeden kendisini seçecektir.
akp'nin seçim bildirgesinde özerlik konusu olduğunu bilmeyen insanın cahilce yakarışı. ayrıca özerklik vaadi hakkari için eğil türkiye'deki tüm yerel yönetimler içindir.
bu kadar ayaklar altına alınarak bunun hayalini kurmak bile bir birine yakışmadı. yani siz diyorsunuz bir güneş bir de ay var ikisi gelsin yanyana dursun. gerçi salaklık bende oturmus entry yazıyorum konuyla alakalı biri beni durdursun bu saçmalıklarda ne.
olası durumlardan biridir.
eninde sonunda gerçekleşecek olaydır.

(bkz: demedi demeyin)
kendini kemalist ya da vatansever sanan kişilerin oyları ile güçlenen chp'nin nereye dümen kırdığının iş işten geçtikten sonra anlaşılmasıdır.
yeni chp'nin yakında yapacağıdır.
(bkz: chp listelerindeki pkk lı adaylar)
(bkz: chp nin pkk lılar için 1 gün yas ilan etmesi)
(bkz: chp nin hakkari ye özerklik vaadi)
(bkz: chp nin pkk boykotuna desteği)
yukarıdaki ve daha pek çok pkk desteğini savunan chp'liler var bu ülkede.
vay a.k. atatürk'ün partisi chp resmen pkklılaşıyor. birileri de bunu alkışlayıp savunuyor. apo chp'ye genel başkan olduğunda da alkışlayacak ve savunacak soysuzlar çıkacaktır. uyan ey halkım geç olmadan uyan. uyan samimi atatürkçüm uyan.
ister hepar'a oy ver, istersen boş oy at. ama chp'nin pkk ile dostluğunu gördüğün halde pkkya destek çıkma. ülkeni böldürtme.
apo'nun chp'ye genel başkan olma ihtimali, bu zırvalığı ortaya atanların insan olma ihtimali kadardır.
(bkz: olamaz mı olabilir)
chp'nin alacağı oyları etkilemeyecek olan olağan durumdur. olağan durum olmasının sebebiyse ülkemizde siyasetten men edilen kişi arkasına amerikayı alırsa başbakan bile olabileceği gerçeği ve chp'nin bdp'yle iş birliği içerisinde olmasıdır.
chp ve bdp tarafından istenen, dayatılmaya çalışılan, yoksa yemin etmeyiz tehdidi ile çıkarılmaya çalışılan kanun sonrası pekala mümkün olacak durumdur. apo milletvekili seçilmesinin akabinde meclise ve muhtemelen chp'nin başına geçebilecektir.
(bkz: atatürk ile en ufak ilgisi kalmayan chp)
apo'nun genel başkan olması durumunda hangi partilere genel başkan olabileceğini sırasıyla yazarsak;
1-bdp
2-akp
3-chp
'dir. önce bir akp'yi tartışalım yani.
hani chp yi sevdiğimden değil ama bu başlık açılmamış resmen sıçılmış. ulan arkadaş adamlar halkın oyuyla vekil seçiliyorlar, meclise girmelerinde yasal bir engel yok, ama meclis e giremiyorlar. sonra chp gayet demokratik bir şekilde buna karşı çıkınca apocu oluyor öyle mi? hay sizin mantığınıza osurayım ben.
başlığı açanın akpli olması ve akpnin apo ile irtibatta olduğu gerçeği varken pekte takılmayacak başlık ve entrydir..
zırva bir kafanın ürünü önerme. akp'nin apo'yu hapisten çıkarması sözkonusudur. akp bunu yapmak için fırsat kollamaktadır. ondan sonra apo'nun başına geçebileceği iki parti, akp veya bdp'dir.
avukatı sezgin tanrıkulu chp nin tepesindedir, dolayısı ile mantıksız değildir.
kendisini dışarıda sikip bölüp parçalamak için bekleyen milyonlarca insan olduğu için gerçekleşmesi zor olan durum.
(bkz: şehitlere kelle terörist başına sayın diyen beyin)
hangi partiye başkan olur bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da; o hainin mahkemelerce içerden çıkma kararı alındığı gün iç savaş çıkacağıdır.
vallahi kendine saygı duyan bir tayyip erdoğan var iken, akpden bakan olması daha muhtemeldir.
(bkz: şakirt troller)