bugün

aprtmanlarda evin büyüğü, yada tek başına yaşayan yedi yirmidört tüm apartmanı sezebilme kapasitesine sahip, cin fikirli teyzelerdir. anlatamayıcakları kadar çok şey bilirler, binada yaşananlar hakkında. altı ay önce altı numaraya gelen bayanı unutmazlar. orada olsalar kızarsınız, olmasalar üzülürsünüz. takip edilmeye alışmısınızdır çünkü. canlarım benim..
apartman paparazzisi teyzelerdir. her bilgi mevcuttur .
(bkz: sensörlü apartman teyzesi)
(bkz: okan ben bi şey buldum)
Ayak sesiyle bir anda beliren kapı deliğindeki siyahlıktır.
bizim apartmanda da mevcut teyzedir. apartmandaki kapılalarla aynı zaman eşiğinde kapısı açılır bu teyzenin.
-oğlum bakar mısın? sen kimin oğlusun?

şeklindeki serzenişleri default olan teyzedir.
genellikle giriş katta oturan bu tonton teyzeler, pencere kenarını kendilerine mesken tutar, tüm gün boyunca gelen geçene göz süzerler.
yaptiklari yemekten bi tabak veren sonra mutlaka bir is icin yardim isteyen teyze turu.
herhangi bir işi olmayan ve genellikle kocası apartman yöneticisi olan, apartmanda ali kıran baş kesenlik yapan teyzedir.
aşure yapıp getirenlerdendir.
en sevdikleri şey oklavayla tavana ya da yere vurarak alt/üst komşuyu uyarmaktır.
11. nesil yazar. son sürüm yazar akadaşımızı, diğer yeni yazarlar gibi hor kullanıp kaçırtmayın. sözlüğümüzün kadın yazarlara ihtiyacı olduğu şu zor günlerde, lütfen biraz daha hoş görülü ve sakin olalım. kısacası birden yüklenme yapmayın lan kıza, ürküp kaçmasın.
on birinci nesil yazar. kendisi 40lı yaşlarında; evinden, çocuklarından umudunu kesmiş ve soluğu sözlükte almıştır.
hobileri ; camdan mahalleyi dikizlemek, komşunun bebeğine hırka örneği çıkartmak, esra erol ve müge anlı izlemek.
Sabahtan akşama kadar evinin camından mahalle ahalisini dikizleyip dedikodu yapar. Yani nickiyle müsemmadır kendisi. Tanıyoruz da konuşuyoruz.
on birinci nesil kıymetli yazar. kendisini saklasa da aslında rezidans teyzesidir. *
sadece 3 mesajlık bir konuşmamız oldu ancak anlamadığım bir şekilde böyle gözümde çok ama çok tatlı bir insan gibi geldi, çok sevdim neden bilmiyorum. 2 tane ablam var onları atıp abla alabilirim, ehehh. sevgiler saygılar yazarı, güzel de yazıyor. *
sözlük formatından bir haber ve enrty'i, özel mesaj kısmına yazacağını zanneden, facebook alışkanlıklarını bırakamamamış bir okadar da alıngan yazar olmayan, sadece yazma eylemini geçekleştiren zavallı.
kardeşini unutan vefasız teyze.

ağlatan teyze.

ulu teyze.

güzel teyze.

benim teyzem.

böreksiz günlerin sorumlu teyzesi. aç bırakan teyze.

özleten teyzeeeeeeeyğh. ehehe.
iki türdür
1.her zaman yaptığı keki, böreği, çöreyi kimseden esirgemeyip kapı kapı dağıtan teyze
2.apartmanın cazgır teyzesi
iki lafından biri ameke olan, koymaya pek meraklı, 29 yasında olmasına rağmen kendıne teyze sıfatıyla nıck alan yazardır.
has bir apartman teyzesidir..
görsel
gelen gideni kapı deliğinden izleyen teyzedir.
asansör icat edilmeden önce her perşembe pazar alışverişinden dönüşünü beklediğim teyzedir. çıkarasan poşetleri dördüncü kata atayım sana üç beş lira.