bugün

rasyonel düşünen kemocanların şiddetle savunması gereken durumdur. zira, kemal paşa da yaşasaydı* kendisine tapınak yapılmasına itiraz ederdi. bir diğer mevzu tüm firavunların tapınaklarını yaşarken inşa ettirmeleriydi. atatürk yaşarken böyle bir işe koyulmadığına göre anıtkabir'e de gerek yoktur.
sadece tapma amacı olan insanların ziyaret ettiği yer değildir.
anıtkabri tapınma yeri yeri olarak gören zır cahil.
fakiramagurursuzgenc'in saçmalaması.
bir dinci zırvasıdır. altından başka bir düşünce çıkması imkansızdır.
çünkü bir tek dinciler bu konularda tahammülsüzdürler.
yazdığım yazılardan anlaşılacağı gibi, atatürkçü değilim.
yaptığı doğru ve yanlışları tartışabilecek kadar da tarih biliyorum; amma
milyonlarca insanın "kahraman" olarak gördüğü ve tarihdeki yeri yadsınamaz bir insan hakkında bu gibi tasarruflarda bulunmak ancak "dinci" tayfasından çıkabilecek bir ukalalık.

bu ülkede "din" adı altında yapılan rezilliklere prim verildiği sürece böyle teklifler ve düşünceler cirit atacaktır ortalıkta.

o zaman benden de bir öneri;
kabe kapatılıp üstüne beton dökülsün!
hac yasaklansın!
camiler kapatılsın!
çarşafla, cübbeyle gezenler tutuklansın!

bu kadar net bir cumhuriyet profili çizmediği için bu cumhuriyet bu dinci tayfasına fazla gelmiştir.
saçmalıktır.
kemalist yasaklamacılığı hortlatan durumdur. moderasyonluk ne olduğunu çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmış insanlar dışında kalan tüm komocanlar anlıyor evet ama biz anlayamıyoruz. sözlükler kapatılsın diyen zihniyetle aynı bu mantık. katılmıyorum o zaman kapat, katılmıyorum o zaman sil. eee? katılmıyorsan başlığın yanındaki çarpı işaretine tuşla, sol frameden kaldır aslanım.

filtreli internete ateş piskirenlerle sürekli başlıkları sildirmeye çalışanların aynı gürüh olması düşündürücüdür.
ferhan şensoy der ki:
fikrin ne kadar aptalca olsa da söyle
söyle ki ne kadar aptal olduğun anlaşılsın.
gereksellikle değil, ereksellikle açıklanabilecek amorf beyin ürünü önerme. bir ülkenin kurtarıcısını ve kurucusuna saygısı olmayan bir ulusun geleceği olamaz. washington'daki lincoln anıtı yüzyıllardır orada duruyor, ama tek bir abd vatandaşı, o anıtın kaldırılmasından değil söz etmek, bunu düşünmez bile. bizde ise düşünenler var. gafil ve ahmaksınız anladık, ama anıtkabiri kapatmayı düşünecek kadar da ahmak ve gafil olmayın, çünkü bunu başaramazsınız. bu ülkede, atatürk'ü seven, sayan, hatırasına saygı duyan ve düşüncelerini paylaşan milyonlarca insan olduğunu ve onlara da saygı göstermek zorunda olduğunuzu unutmayınız.
anıtkabir bir dükkan ya da işyeri değildir, mezardır. mezar kapatılır mı? çalışırsan cevabını bulabilirsin.
bilemiyorum düz bir mantık gibi gelebilir ama benim düşünceme göre, atatürk'ün kendi beyanlarından birkaçını yazmak bu konuya biraz yardımcı olur kanısındayım.

mesela diyor ki;benim naciz vücudum nasil olsa bir gün toprak olacaktir,fakat türkiye cumhuriyeti ebediyen yasayacaktir.

Ne diyor burada?

konuyu açan arkadaş grup yada bu tezi destekleyen sözde(kemocan)ların her neyse, siz götünüzü de yırtsanız kapatıp akp hukumetinin belediye güçleriyle de darmadağın etseniz penisim de olmaz. yukarıda ki sözü aynen yazmama gerek yok herhalde.

Niyetimi anlamanızı ümit ediyorum.
trollerin hesaplarının kapatılması gerekliliğinden daha acil değildir.
bir avuç orospu çocuğunun söyletisi.
anıtkabir güzeldir kapatılmaz, anıtkabir bir sanattır
-hayattır manadır anıdır, türkiye'nin gerçek anısı.
anıtkabir bir felsefedir, bir matematiktir, bir coğrafyadır
bir derstir, hayatın dersi
-hayat okulunu bitirme dersi
anıtkabirde taşlarında derin rüzgarlar vardır
sen bile anlayamazsın ne olduğunu
anıtkabrin olması türkiye için bir ayrıcalıktır
o' derin manaları çözmek için

anıtkabir sevginin
anıtkabir saygının gerçek mekanıdır
efendim.
kimsenin taptığı falan yok. Senin hiç mi sevdiğin bir insan toprak altında yatmıyor, sen onları ziyaret etmiyor musun şeklinde sorularla, yanlışlığı ispatlanabilecek mesnetsiz istek.
botanik parkına çevrileceği de söylentiler arasındaymış. bence, devletle uzlaşıp millete sırt çevirmek için elinden geldiğince özgürlükçü camiaya sırt çevirip devlete yakınlaşan, bu yüzden de kemalist faşizmin enstrümanları kaldırmayı ertelemiş akp'nin atacağı en hayırlı adımlardan biri olacaktır. ama yapabileceklerini sanmıyorum.
kendine liboşların uydurduğudur efenim
atatürk ve ismet inönü'nün yattığı yerler asla kaılmaz - kapatılamaz.
tek adam ve ikinci adamın anıtları.
alenen atatürk düşmanlığı yapıp, çaldığı minareye kılıf arayan zihniyet zırvasıdır. neymiş efendim anıtkabir tapınakmış... lan be deyyus! oraya, vatanın kurtarıcılarından biri olan atatürk'ü anıp, ruhuna bir fatiha okumaya giden müslüman türk milletini, bir cümle ile putperest yaptın. onlar oraya tapınmaya mı gidiyolarda anıtkabirden tapınak diye bahsediyosun ? sizin gibiler oldukça bu millet oraya daha çok gidecek, antatürk'ü sevgi ve hasretle yad edecektir.
türbeleri kapatan adamın kaderine bak ki bazıları için mezarı türbe olmuştur. yazıktır günahtır. *
kemalistlerin türbeye çevirmelerinden mütevellit doğru önermedir.

--spoiler--
Tekke, zaviye ve türbelerin kapatılması, 30 Kasım 1925 tarihinde kabul edilip 13 Aralık 1925 tarihli Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren 677 sayılı kanun ile uygulamaya konmuş bir Atatürk Devrimidir.
--spoiler--
yobaz saçmalaması.
gerizekalı beyanatı.
nato mermer nato kafa efendim.
Tabi canım hatta yerine cemaat evleri açılsın. Rte hazretleri yakında onu da yapar.
(bkz: bu insanlık nereye gidiyor amk)
(bkz: amk yobazları sizi)
hayır efenim niye kapatılsın, o kadar para basılıp yaptırılmış, bari giriş çıkışlar ücretlendirilsin de hiç olmazsa ülke ekonomisine bir katkısı olsundur...
ülkem insanının atatürk ve inklaplarından uzaklaştırılması için mutlaka abd güdümlü akp tarafından en azından başka bir versiyonuyla uygulanmaya çalışılacak hadise.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar