bugün

yüksek sesle gülmeyi blr kenara koyarsak, daha ziyade örseleyerek gülen kızdır.

Gülmek çirkin bir insana bile farklı bir hava katabilirken karşınızda duran kızın beklemediğiniz bir anda yanındaki diğer kaşarlarla gülmesi, pardon anırması hiç de normal değil.

Ruoorhhahhhahhhaarrrğğğ diye gülebilir mi insan ya? Tamam bağırarak gülmek iyidir bazen hoş olur da anırmak bana göre değil bayan, izninizle.

Edit: anıranlar kızgın *
kız dediğin avazın çıktığı kadar gülmez hele hele toplum içinde kişneyerek hiç gülmez. kendini beğenmişlik hiç yapmaz, haddini bilir hanımefendi olur, kendine dikkat eder, haya sahibi olur. aşırı rahat kızları hiç haz etmem. bana göre haya kadının doğasında vardır o yüzden doğal olup rol yapmamalıdır...
(bkz: zerrin özer)
saba tümerdir efendim. kendisi gülme eylemine çok farklı bir boyut kazandırmıştır.
gülmek, insanın doğasıyla barışık tarafının ürünüdür.
insanlar yapmacık gülmedikleri zamanlarda, gülüşlerini doğaları idare eder.
yapmacık olmayan bir insana, ne kadar kulağına ters gelirse gelsin, anırıyor demek, hiç de doğal bir yaklaşım olmasa gerek.
yapmacık tebessüme dahi tahammülü olmayan doğal bir insan olarak, kulak zarımı patlatsa da doğal gülüşü ile dünyama neşe katan her insana tebessüm ve sempatiyle bakmadan tarafım.
(bkz: saba tümer)

tabi kız mı ? tartışılır.
ortamda dikkat çekmeye çalışan kızcık,güzelliği yeterince farkedilebilir olmayınca bari bide ses efekti ekleyim der ve böylece kendisine gülme efekti sonucu çevrilen 20-30 çift gözden elbet kendini hoş bulacak bi sazan çıkar...
bi de çok sesli gülmek kadına hafifmeşrep bir hava kattığı için böyle kızların elde edilebilmesi kolaydır izlenimi verir çevreye...
"Türk hanımlar için resimlerle adab-ı muaşeret" kitabından alıntıdır.
(bkz: basım yılı 1952 yazarı sabiha teyfik)
(bkz: yalandan kim ölmüş)