bugün

işiniz düştü ve bir kurumu aradınız, telesekreterle kanka olmanıza rağmen hala bir insanoğlu ile konuşamadınız.
artık garip telesekreter müziklerine son...
pentagona girecekmiş gibi bilmem kaç tane komut vermeye son...

buyrun size kısa yollar:

türk telekom için:

444 1 444 ü tuşladıktan sonra ev numaranızı giriyorsunuz ve 1-1-3-1-4 ü tuşluyorsunuz,

ttnet adsl:

444 0 375 den sonra 3-1i , sonra da adslin bağlı olduğu noyu giriyorsunuz,

iş bankası:

444 0 202 arama yaptıktan sonra *-3 tuşluyorsunuz

ito:
444 0 486 arayıp, 1-5 ile müşteri tamsilcisine ulaşıyorsunuz.

her işin bir yolu, ceketin kolu var demişler. öptüm hepinizi.

ed;t: diğer kurumları araştırıp eklicem.

edit2: editi yanlış yazdım düzeltmiyorum.
kayıp çalıntı menüsündeki müşteri temsilcisini tercih edin. bekletmeden açıyorlar. eğer insaflı biriyse ya yardımcı olarak işlemi kendi yapmaya çalışıyor, ya da doğru yere aktarıyor. ama her zaman iyi niyetli bir müşteri temsilcisiyle karşılaşamayabilirsiniz.
gayet faydalı bilgiler. telefon başında saç baş yolmaktansa verilen bilgileri uygulamak daha akıl karı bir iş olacaktır. emeğe teşekkür...
Henüz hiç gerçekleştiremedim.
Sabırsızlıkla bekliyorum.
(bkz: Bazı hayaller çok güzel)
Yaşayamadığım efsane şeydir. Fakat yaşattım. Çalıştığım dönemde bir müşteri arar aramaz bağlandığı için şaşkınlıktan Sipariş verememişti. Sonra ben tekrar arayacağım diye kapatmıştı. Yazık ya, demek bende böyle olacağım.
müşteri hizmetlerinin hızlı olduğu anlamına gelir. şahsen yaşadığım bir olaydır, asla şaşırtıcı olmamalıdır. bu hafta içerisindeki denizbank müşteri hizmetleri kayıp/çalıntı ihbar bölümündeki arkadaş 10saniye gibi kısa bir sürede açtı ben de bankasının kartımdan çektiği 72liranın bilgim dışında bir işlem olduğunu söyledim. başka bir bölüme yönlendirdi ve 8dakika bekledim. olumsuz yanıtı 3 gün sonrasında bir banttan dinleyip telefonu kapatır kapatmaz genel müdürlüğü kart iptali için aradım. saniyesinde bağladılar ve özürlerinin yanında hırsızlık bedellerini geri yatırdılar.
(bkz: csb)