bugün

ben senin anonim...

uzaylı oldukları de söylenir, uzaylılarla iletişim kurdukları da...
yok maalesef.
Vay anasını zamanında var mı yok mu diye sözlükte tartısılan bilimsel arkeolojik astronomik bir konu.
Arkadaslar simdi anunnakiler var mı yok mu.
küfür gibi.

asıl ben senin anunnaki...
Hikayeleri ibrahimi dinlerin hikayelerinden daha inandırıcıdır.
insanlık Anunnakileri; anlamak, algılamak, kabullenmek vsvs için çok erken bir dönemde.
Aslında 10-15bin yıl geçiti üzerinden, matametiksel olarak geç değil ama insanların beyin gelişimi için çok erken bir dönem.
Dinleyerek, araştırarak ve ön yargısız ve hatta dogmatik faktörlerden sıyrılarak algılayabilenlerin yanlızca bir nebze kapabileceği bir konu.
Yani cahille girilmeyecek bir konu...

peşin peşin yorumlarda sataşacak cahillere cevabımı vereyim.
- TAMAMMM. Yaw hee hehee
--spoiler--

Ulan "ananınkiler" diye okudum. Nasıl uykuluyum anlatamam.

--spoiler--
Aq m.ö adam annunaki diye bir ırk uzaydan geldi diye yazsa ne olacak yazmasa ne olacak aq mitoloji lan

Bu eski türk,tibet,moğol,hint,mısır masal ve efsanelerinde geçen agarta-şambala için kavga etmek gibi bir şey.
işte ben de diyorum ki anunakiler diye bir uzaylı ırk mırk yok ilk entryde dediğim gibi anu nun soyundan gelenler var ikisi çok farklı anlamlardalar. Ve yaratılış destanını hiç bir yerinde de gökten inen varlıkların dünyada altın aradığı ve bunun için maymun geni ve kendi genlerini birleştirip insanları yarattığı ve çalıştırdığı yazmıyor.
Anunakiler diye bir şey yada şeyler yok. Anunaki kelimesi kıralın kanı soyu anlamına geliyor. (sümerce bilmeyen masum köylüyüm) Zekeriya dayı bunu alıyor gökten inenler olarak çarpıtıyor. Ne alaka...

Dostum sen kafanda ki masalları ispatlamaya çalışan bir fanatiksin senin için yapacak bir şey yok.
Allam yaa şimdi bayılazaam. * ey Müslüman biz sümerce yok mu dedik sümer medeniyeti hiç var olmadı mı dedik. Sümer de sümerce de ve sümer tanrıları da var hatta nickimi bizzat gılgamış destanından almış bulunmaktayım yani dostum karşında sümer medeniyetine ciddi derecede hayranlık ve özlem duyan bir kişi var. Ama O kişi sapla samanı ve gerçek ile saçmalığı da birbirine asla karıştırmaz. Evet o dalyarağın adı zecharia sitchin ve kendisi ne sümerolok ne teoloktur. Ve tek kelime sümerce bilmez sümer tabletlerini de okuyamaz. iddia ettiği bilim kurgusal masallara hiç bir kaynak gösterememiştir. Bu gün hangi sümerolağa yada dinler tarihi uzmanına zecharia sitchin isminden bahsetseniz götüyle ossura ossura güler. Ama gel gör ki insanlar bu tür masallara fazlası ile meilliler. Aşağıda verdiğim linkde o pak alnından öpülesi bir muhterem olayı bilale anlatır gibi anlatmış ve anunakiler saçmalığını güzelce özetlemiş istersen gerçeği öğrenip aydınlanabilir yada tanrıların arabaları ve 12. Gezegen gibi götten uydurma masalları okuyarak bilim kurgusal mastürbasyonunu yapmaya devam edebilirsin. *

https://youtu.be/RoY3cglOGNk
Anunakiler diye bir sik yok tamamen duygusal sebeblerden dolayı tek kelime sümerce bilmeyen bir dalyarağın uydurduğu saçmalık. Dalyarağın adı aklıma şu an gelmiyor gelince yazarım. Anunakiler diye bir şey yok elli kişi de değiller tanrı anu'nun soyundan gelen tanrılar vardır yani anu onların babasıdır. Uzaylı bir ırk mırk yok.
özellikle sümerlilerin ve genel olarak mezopotamya ilk çağ medeniyetlerinin mitolojik tarihindeki betimlemelerde uzaydan gelen tanrılar olduğu iddia edilen varlıklara verilen addır.

mitolojiye göre, marduk isimli güneş sisteminin 10. gezegeni olduğu iddia edilen yerde yaşarlar ve yine iddiaya göre bu gezen her 3600 yılda bir dünyaya teğet geçer, bu geçişlerinde de burada yaşayan annunaki ırkı dünyaya gelir insanlarla termas kurar, günümüzdeki moda teoriye göre de bir önceki ziyaretten sonra ki 3600 yıl 2012 yılında dolacaktır.

ben komplo teorilerinin var olmasını savunurum şahsen, bu teoriyi de etraflıca incelemeye çalıştım, sonuç olarak, benim inanç sistemim teoride bu anlatılanlara üstün geldiği için, kısmen inanmadım, inanmadığım kısım mitolojide ki bu varlıkların insanları yarattığı, ve kendileri için ileride kullanmak üzere programladığıdır, bence bu ateist felsefenin fırsatçılığından doğan bir senaryodur,

inanabileciğim kısım ise, uzayda bizden başka birilerinin yaşayabileceği ve bir zamanlar dünyayı ziyaret etmiş olmaları ve yine edecek olabilmeleridir, çünkü benim kutsal kitabım kuran bunu reddeden bir bilgi vermemektedir.
Hakkında bir çok bilginin http://www.not-for-sheeples.blogcu.com 'da Makalelerde bulabileceğiniz ırk.