bugün

kaş'ın en popüler gül delisidir. yazları parasını gül satarak, kışlarıysa şarap parasına tekne boyayarak ve çocuklara ingilizce dersi vererek geçirirmiş. kendisinin 4'ten fazla dil bildiği rivayet edilir ve kendisi aslen amerikan vatandaşıdır. hikayesine gelince,
amerika'da doğup büyüdükten sonra üniversiteye gider ve mimar olur. daha sonra gayet iyi bir işte çalışır evlenir ve çocukları olur. arkasından çok büyük bir trafik kazasında karısını ve çocuklarını kaybeder. buna alışamayan bu insan hafiften kafayı sıyırır ama devam eder işine. ve daha sonrasında bir türk kızıyla tanışır. sonra evlenirler. ama evlilikte sorunlar baş göstermeye başlar. çizilmiş kafasıyla her şeye sinirlenip psikopatlık yapmaktadır. arkasından zamanlar geçer ve büyük kavgalar yaşamaya başalarlar. ve beklenen olur. kız ise sessiz sedasız ayrılır amerika'dan ve memleketi antalya'ya döner. ve delinin kafasına dank eder bu gelişme. iyice mahvolur hayatı. işten de kovulunca amerika'ya bağları bitirmiştir kafasında. ve günler geçer bütün varını yoğunu satıp türkiye'ye kızı aramaya gelir. vatandaşlığı da vardır. nasıl arayacağını bilmeden istanbul sokaklarında bir güzel de dolandırılır. daha sonrasında yine iyi bir insan vasıtasıyla antalya'ya gönderilir. ve antalya'da dolaşır. kızın izini bulamaz, ilçelerine gider ve en sonunda kaş'a kadar gelir. beş parasızıdır. yapacak tek şeyi çalışıp para biriktirip amerika'ya gitmektir. geçen senelerde bu isteğinden vazgeçip ben artık türküm, türkiye'de yaşayacağım diye bir karar almıştır.
yıllar evvel mavi bar'ın karşısındaki meşhur duvarda otururken
gelmişti yanımıza. kafası kıyak görünüyordu. edebiyattan
bahsetmeye başladı ve palto'yu*oku dedi ısrarla...
'tek bir şey okuyacaksan onu oku'.
pek ciddiye almamıştım halinden dolayı. geçenlerde öğrendim ki
vefat etmiş. bir ara oturup palto'yu tekrar okumalı.*
allahım nasıl ölür insanı. ben de delirince onun gibi olacaktım. *
her sene tatil için kaş'a gittiğim de bana gül veren ve parasını inatla almayan, platonik aşığım, baktım evde kalıyorum uzatmadan evleneceğim adamdır *