bugün

Birini seçmekte zorlanmak işin bir yönü. Seçtikten sonra da annesi ve sevgilisi arasında kalıyorlar. Çünkü anne çocuğu bırakmıyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın kapısında bekleyen iç olanı muamelesi yapıyor.

Kadınlar için erkekler bir iktidar alanı. Gücün karanlık tarafına geçen kadınların bazıları da cinselliği, eşegin önündeki sopaya bağlı havuç gibi kullanıp, anneye açtıkları savaşta bizim oğlani cepheye bir asker gibi sürebiliyor.

Allahtan evlenmedim.
mükemmel tespit. tebrik ediyorum.
nedeni annelerini çok sevdiklerinden onları kırmamak ve tam annenin istediği gelin modelini bulmaktaki zorluktur.
bi siktirsin gitsinler basligi okurken sinkr geldi.
Annesiyle arasındaki ilişki seni sevmeliyim çünkü beni doğurdun büyüttün bu yaşa getirdin ve toplumun da dayattığı üzere seni sevmeliyim olan insanlar, bu minvalde büyümüş insanlar anneye bağlı insanlar değildir.
Klasik anne oğul ilişkisi cipildak şeytan koyna girene kadar oğul o anneye aittir.

Anneye bağlı olmak ise anneden kaynaklanır. seni çok seviyorum çünkü sen çok iyi bir annesin, çok iyi bir insansın, sen hastane odasında gelen hasta yemeğimi daha güzel diye çaktırmadan benim refakatci yemegimle değiştirecek kadar mükemmel bir insansın ve seni çok seviyorum.
Bunun gibi yüzlerce şey söyleyerek büyümüş insanlar ise ellerinde olmadan annelerine bağlanmıştır. Aralarında değişik bir bağ oluşmuştur ve bu klasik anne oğul ilişkisinden çok başkadır.

Sevgili meselesine de gelince; sevmek değil sevgili olmak da değil, ciddi düşünmek evlenmek adımlar atmak diyelim biz ona. Sana şekilde yaklaşan bu şekilde seni düşünen senin iyiliğini isteyen bir örnek varken, bu şekilde fedekarliklar yapabilecek bir insan varken elbette anneye bagli erkeklerin ciddi ilişkiler kurmaları zordur.

E tabi oğulun anneye düşkünlügü kadar annenin de ogula düşkünlüğü olursa bunu da bu zor sevgili edinme sebepleri arasında saymaliyiz ehehe:d
-Anne su kız çok güzel değil mi?
+Oğlum güzel de gözünün üzerinde kaş mi var onun ya
Hem bak konuşabiliyor bile
kısmen katıldığım durum. kısmen dedim çünkü anneye bağlı olmak demek biraz da, aileci ve aile ortamını seven erkek olmak demekten geçiyor sanki. evet anneye bağlı erkekler, edindiği kız arkadaşını annesinin beğenmesini ve kız arkadaşının da annesini benimsemesini ister. kendimden biliyorum. swh. fazlası abartıdır. çünkü belli bir yaştan sonra seçtiğimiz, anlaşabildiğimiz eşlerimizle, arkadaşlarımızla birlikte olacağız. anneye saygı da kusur etmedikten sonra kimi seçerseniz seçin, anne seçtiğiniz kızı sevse de sevmese de onaylayacaktır. bunu annelerin evlatlarına kıyamaması, sırf evladı sevdiği için onaylamasını kast ediyorum. benim annem hep der. istersem melek olayım, adım kaynana olduktan sonra kaynanalar illa ki sevilmez. o yüzden sen sevdiğini seç, saygı da kusur olmasın kafi der. canım annem. anne bulunmaz, sevgili hep bulunur. o yüzden her şeyin başı saygı ve sevgi. gerisi hallolur. çok kafanıza takmayın.
Erkek arkadaşım babasını kaybettikten sonra annesiyle iyice alâkadar olmaya başladı yani kadının yapabileceği şeyleri bile o yapmaya başladı emanet diye. Bazen çok yıprandığını görüyorum ve üzüldüğüm için tartışıyoruz. Anneler evlatlarınız sizin evet ama lütfen onlara çaresiz gibi gözüküp bencillik yapmayın. Yoksa siz bu hayattan göçtüğünüzde bu sefer yapayalnız kalacaklar.
Çünkü rahata alışmıştır. Kıza kölelik edemez. Annesinden gördüğü hizmeti ondan da bekler.
Anneye bağlı erkeklerde hadım etkisi varmış bu bilgiyi de izlediğim bir filmden edindim.
Sözlükteki en doğru tespit.
Birkaç sene önce bir sevgilim vardı, tek çocuk. Neyse her şey iyi hoş bir gün buluştuk bununla. 1-2 haftadır da görüşmemişiz, özlemişim. Oturuyoruz sohbet muhabbet bunun telefonu çaldı. Annesi. Kapattı telefonu bana “benim gitmem gerekiyor annem çağırıyor” dedi. Ben tamam dedim sonuçta önemlidir falan. Kalktı bu aniden gitti. Bir zaman sonra neden çağırmış annen kötü bir şey yok dimi dedim. Demez olaydım ahslszjajjsjzjz. Annesi perde asmak için çağırmış adamı. Jajzjajxjsjahzjzj. O an ayrıldım adamdan. Sürekli annesini arıyordu. Benim yanımdan kalkıp gidiyordu. Gece benimle kalırken annesine yalan söylüyordu ajajajxkdkxk. Allah sizi. 29 yaşında adamsın abi utan ya.
Genelde kendi düşünceleri olmayan bireylerdir.
bu d0ru değil.
görsel

bir başlığa girdiğimde genelde yazarlar ne yazmış diye okur ve oylarım.

yazılanlar genelde bilgisel ve deneyimsel olarak doğru.

hepsi anneyi baş köşeye koymuş, iyi de olmuş çünkü vefa ve sadakat bunu gerektirir.

ama hep bir problem çıkar.

-buraya yazanlar hiç evlenmemiş ya da başlarından hiç ciddi, birlikte yaşanılan bir beraberlik geçirmemis.

-konuya taraf olan kişiler akıl ve beden sağlığı açısından normal ve meslek sahibi olarak kendi gelirlerini kazaniyorlarsa ,

kentsoylu, çekirdek aile kültürünü benimsemislerse,

birbirlerinin sivri taraflarına katlanabiliyorlarsa,

genelde problem çıkmaz.

------------

problem ne zaman çıkar biliyormusunuz.?

---------------

taraflardan biri bağımlı kişilik bozukluğu hastasıdır ve farkında değildir.

yani anne ya da baba oğluna veya kızına düşkündür.(bağlıdır)

erkek ya da kadın, anne ya da babaya (bağımlıdır).

------------

sizler sadece erkeğin anneye düşkünlüğünü yazdıniz.

bu toplumda çok olmaz, ama en sık rastlanılan durum,

kız çocuğunun anneye olan bağımlı kişilik bozukluğudur..

tanım:

bağımlı kişilik bozukluğu
genel özellikleri:

uysal ve yapışkan davranışa ve ayrılma korkusuna yol açacak biçimde, aşırı bir düzeyde kendisine bakılma gereksiniminin olduğu sürekli bir örüntüdür.

gerçek yaygınlığı bilinmiyor.
(istatistik ölçü yok)

tanı:
bağımlı kişilik bozukluğu, dsm-ıv tanı ölçütleri

a. aşağıdakilerden en az dördünün olması ile belirli, genç erişkinlik dönemimde başlayan ve değişik koşullar altında ortaya çıkan,
uysal ve yapışkan davranışa ve ayrılma korkusuna yol açacak biçimde kendisine bakılma gereksiniminin aşırı olmasıyla giden sürekli bir örüntü.

1. başkalarından bol miktarda öğüt ve destek almazsa gündelik kararlarını vermekte güçlük çeker.

2. yaşamının çoğu alanında sorumluluk almak için başkalarına gereksinim duyar.

3. desteğini yitireceği ya da kabul görmeyeceği korkusuyla başkaları ile aynı görüşü paylaşmadığını söylemekte zorluk çeker.

4. tasarıları başlatma, kendi başına iş yapma zorluğu vardır.

5. başkalarının bakım ve desteğini sağlamak için hoş olmayan şeyleri yapmayı isteyecek kadar aşırıya gider.

6. kendine bakamayacağına ilişkin aşırı korku nedeniyle tek başına kaldığında kendisini rahatsız veya çaresiz hisseder.

7. yakın bir ilişki sonlandığında bir bakım ve destek kaynağı olarak derhal başka bir ilişki arayışı içine girer.

8. kendi kendine bakma durumunda bırakılacağı üzerine gerçekçi olmayan bir biçimde kafa yorar.

(amerikan federal psikiyatri dairesi tanımıdır)

size uyan dört madde teşhis için yeterlidir.

rumuz:

"senin ananı da sevmezdim, demese bari"

not:
fotoğraftaki kaynana dilidir.:)))
anamı kemerinen döveyim de hemen sevgilim olsun.
annesine bağlı erkek net salaktır amk anne babalar şu devirde kanser etkisi yaratıyor birşey yapmak istersiniz sen beceremezsin yapamazsın o sana göre değil lafları full şişiriyorlar amk salakları.
Kezo sen ana olunca ne bok olacagin belli.
Hatta tüm kizlar öldürülmeli diye yazi bile dösersin buraya oglun olsa sekil yapma simdi.
Ne alakası var. Benim annem kendisi diyor; “bul bir tane artık.” Diye. Zor sevgili edinmemin nedeni çekingen olmam. Anne sevgimin beni çekingen yapacak bir unsur olduğunu düşünmüyorum. Mesnetsiz bir bağ kurulmuş iki olay arasında. Bence yok öyle bir şey.
çünkü anaları tarafından her daim şımartıldıkları için aynı ilgi ve alakayı sevgililerinden de beklerler.
hee kızın işi gücü yok sizin egonuzu doyursun. yemeğinizi yedirip gazınızı da çıkartsın mı? kıyamam kiii.

beyler ananızı da alın gidin allah aşkına. oedipus kompleksinizi de alın defolun.
(bkz: babaya bağlı kızların evde kalması)