bugün

görüntü olarak olsun, huyları davranışları olsun annenin yaşlandığını görmek aşırı üzüyor. eskiden yapabildiği şeyleri şimdi yapamaması, gözlerinin etrafındaki çizgilerin iyice belirginleşmesi gibi şeyleri görmek insanı çok kötü hissettiriyor gerçekten. istemiyorum.
Allah cümlemizinkine uzun ömür versin.
Siz anne babanızın çocuğuyken, onlar sizin çocuğunuz olmaya başladığında anlıyorsunuz yaşlandıklarını. Bir miktar kalp kırıcı.
Ah annem, canımın içi, gözümün nuru…

Gözyaşlarım kipriklerimde, annem görmesin diye akıtamıyorum… son yıllarda sağlığı iyice geriledi. Bilmem kaçınci kez yine acildeyiz ve korktuğum oldu… akciger intihaplanması.
Her defasında daha uzun sürüyor daha zor atlatıyor.
GüNden güne annemin yaşlandıgını görmek, sesinde, görüntüsünde, hareketlerinde ve söylediklerinde bunu farketmek içimde tarifsiz bir burukluk oluşturuyor.

Yine de beterin beteri var, hamd olsun bu halimize…Rabbim sevdiklerimizin acılarını göstermesin.
Allah şifa versin. Sizlere de sabır versin.
ben annemi hiç yorulmaz sanırdım. anneler de yoruluyormuş. onu azıcık bir iş yapınca yorulup soluk soluğa kalınca görmek hayata karşı cesaretimi kırıyor.
bu yaşıma kadar tüm ameliyatlarımda hep o bana bakardı, 8 gün sandalye üstünde uyumadan beklediği de oldu, iki gün sonra bu kez kendi girecek ağır bir ameliyata. yanında da olamayacağım üstelik. üzüldüğümü belli etmeyeyim diye içime attım haftasonu kalbim sıkıştı. sorduğunda da kendi hastalıklarımı kafama takıyorum o yüzden dedim, aslında onu taktığım için oldu.