bugün

genelde babanın yanında cevabı baba, annenin yanında ise anne olan çocukların korkulu rüyasını oluşturan sorudur.
her ikisini de klasik cevaptır..ancak annenin hakkı dinimizde üçtür..babanın birdir.
ahiretlik sorular mode on. ne isterler anlamam ki, annemi ya da babamı daha fazla sevmem ne olacak sanki...
http://www.youtube.com/watch?v=KWFfDyupGpQ

şu kızın çok şeker bir şekilde cevapladığı soru. ağzını yerim ben bunun *.
çocuğun psikolojisini bozmaya yönelik bir sorudur. bu soruyu soranlara sırf kıllık olsun diye onların istemediği türden cevaplardım. anne tarafından bir akraba soruyorsa inadına hep "baba" cevabını seçerdim. baba tarafından olan akrabalardan biri soruncada "anne" derdim. anneme "babam"; babama da "annem" derdim. sırf sorudan nefret ettiğim için. eğer ikisi birden karşıma geçip sorunca da "ikinizi de sevmiyorum" diyip soruya konra bir cevap vererek onları düşünceye sevk ederdim.
hiçbirini. yok yok ya da ebemi. o da doğurttuğu için.
bir yetişkinin bunu bir çocuğa sorup zorla cevap almaya çalışması korkunçtur. bir de aldığı cevapla çocuğu tehdit edenler de vardır.

-anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?
+ikisini de eşit seviyorum.
-hiç olur mu öyle şey illa ki birini daha fazla seviyorsun çocuğum hadi itiraf et.
+ya ama bilemedim ki şimdi.
-hadi hadi çekinme söyle bakalım.
+tamam. annemi daha çok seviyorum.
-seni babana söyleyeceğim, demek onu sevmiyorsun öyle mi?
+ya ama be.. ben.
-sus bakayım. ben anladım anlayacağımı hemen şimdi gidip babana söylüyorum seni.
çocuk bu sorunun karşısında yıllar sonra dille geliyor nedense
sevgilim seni daha çok seviyorum. *
seni daha çok seviyorum cevabı verilesi sorudur.
ama birini söylemen lazım tarzında sıkıştırılırsa muhtemelen cocuğun aglamasiyla sonuÇlanacak hadise, ne biliyim ben ağlardim yani hep bu sorunun sonunda
Çocukluğunda herkese yöneltilmiş olan klasik soru.
-ikisini de

- ama birini daha çok seviyorsundur

-hayır ikisini de sevmiyorum

-...

-şimdi siktir git.
ebeveynlerin ya da akrabaların en büyük hatasıdır. çocuk ebeveynler arasında seçim yapmak zorunda bırakılmamalıdır.
nifak tohumunun yetiştiği cümledir. hani ilkokulda pamukta fasülye yetiştirirdik ya heh bu da onun gibidir.
bu soruyu soran nifak tohumunu itinayla cümlenin arasına eker ve çocuk tarafından çimlendirilmesini bekler.
ikisini de diğeri kadar seviyorum.

(bkz: siyaset)
"-anneni". cevabını ilk duyduğumda protonları ilk çarpıştıran bilim adamı gibi sevinmeme sebep olmuş şaşırtmacalı soru. cevabı soruda gizliymiş meğer.
babası şeker alırken, annesi sebze yedirmeye çalışan çocuk için cevabı pepe'yle klozete işemeyi öğrenmek kadar kolay olan soru.
+anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?
-anneni.
+.....
80 lerin 90 ların çocuklara sorulan popüler sorusuydu.

şimdi bir çocuğa sorun anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı ? alacağınız cevap "bunu öğrenmenin size ne faydası var" kapak alır oturursunuz.

ben hep sıkılırdım bu soru karşısın da, amacın ne oğlum demek isterdim koca koca amcalara bi siktirgit diyesim vardı.
cevabı sadece 10 saniyede 2-3 kez değişebilecek sorudur.cevabı yoktur benim için.
insanoglunun hayatin cirkin yanlarini ve aptal yanlarini gormesini saglayan ilk sacmaliklardan biridir. fitnelik, fesatlik, kiskanclik, hasetlik, giybet, kisi kayirma vb bircok duygularin yureklere sokulmaya calisildigi ilk sozlerden biridir.
muhtemelen her çocuğa sorulmuş bir sorudur ve yine cevabı genelde "ikisinide seviyorum" diye devaplanan sorudur.
politik bir sorudur. ben küçükken hangisi daha çok harçlık veriyorsa onu daha çok severdim. şimdi harçlık vermedikleri için net söylüyorum annemdir.

bilirim ki ağlarsa benim için bir tek o ağlar, bilirim ki ana gibi yar olmaz.
babam pes edebilir ama annem asla etmez, annem aç kalır bana mısın demez.
o kadar çok sebep var ki anneyi daha çok sevmek için...
"ebeni canım ebeni." * diye cevaplanası soru.
alex mi ? fenerbahçe mi ? sorusuna denktir.