bugün

şimdi geliyorum orayaaaaaaaa dediği anda biranda herkesin sus pus olma hali
-bak uslu dur yoksa seni gülyabaniye veririm.
-eğer yaramazlık yaparsan şu teyze sana iğneyle cıs yapar.
-beni çıldırtıyorsun,kaçacağım bir gün bu evden böyle devam edersen.
-akşam baban gelince seni şikayet edeceğim.
-pipini keserim senin.
-kulaklarından çiviyle tavana asarım,tükürme şu aynaya
gibi türleri olan,ruh sağlıkları bozuk annelerin çocuklarını uslu etme metodlarıdır.
-azına biber sürerim
-bak bu teyze iğneci iğne yapar valla
-bak şimdi beş kardeş geliyor
-orda böcekler var yer seni
-yaramazlık yapma hayaletler gelir kaçırır seni
-bak polise veririm seni
rumlara göre;
-bak türkleri çağırırım * *
akşam baban gelecek.
not:ses tonu çok önemlidir.
öyle yapan çocukların annesi babası çabuk ölürmüş sakın yapma. *
çabuk yerde çizdiğim su daireye gir yoksa kafanı kırarım la başlar bunu takmayan çocuk için son olarak geri geri sayılır gene korkmadıysa babaya sölemekle tehdit edilir...
gözleri belerterek çocugu sündürmek.
congoloz diye bir canavar vardı, genelde var mı yoksa bana özel bizim psikopatlar mı uydurmuş bilemiyorum. ismini duyunca deliye döner, pıkardım bir köşeye hemen. aynı anda kapılara camlara vurularak sesler çıkartılır, ruhani hava da olaya girerdi falan.

sonra ne olur; dışarıya çıkınca, bu çocuklar kuşlara tuzak kurar, yakalanan hayvanlara her türlü cerrahi müdahalelerde bulunur, kafalar kopartılır. yeni testereler yetişir yavaştan.
- senin ağzına sçarım (bkz: psikopat anneler)
Abartıldığı takdirde çocukların ilerde bazı psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilecek,geleneksel özneleri "öcü,köpek,böcek" olan,annelerin otorite sağlamak için seçtikleri kolay yol.
korku filmi izletmek.

(bkz: cocuk oyunu)
eğer anne biraz azgın ve sapıksa:
-yatağa bağlarım lan seni.
-bacaklarını omuzuma alıp bir saat beklerim.
-ısırırım lan heryerini.
bak yaramazlık yaparsan ben zeki mürenle babanda emel sayınla evlenir görürsün derdi annem...
çocuğu yapmak istemediği davranışa sevk etme amaçlı kullanılan metodlardır.. en yaygın olanları içinde ya köpek ya da iğneci barındırır.. annenin yaratıcılığına bağlı olarak korkutma unsuru bir kalaycı ya da uzaklarda çöpleri telef etmek üzere yakılan ateş olabilir*.. bazı annelerimiz ise bizzat kendilerini araç olarak kullanıp "bak çok hastayım ben ama, sen gelmezsen ölürüm" şeklinde işi iyice duygu sömürüsüne dönüştürürler; bu evlatlara yazıktır günahtır..*
0-5 yaş arası: öcü

5-10 yaş arası: polis veya iğneci

10 -18 yaş arası: akşam baban gelsin ben sana yapacağımı biliyorum tavrında tehditler.

18 yaş ve sonrası- kişi reşittir. artık özgür olacağını sanır sadece sanmakla kalır. ekonomik özgürlüğünüz elinize geçmeden gerçek manada özgürlük yalandır, anneler yılmayıp korkutmaya devam eder. çoğu zaman eğer öğrenciyseniz para tehdit aracının başını çeker. beş parasız sokaklarda sabahlamakla tehdit edilirsiniz. düşününce gerçekten korkunçtur. anne amacına ulaşmış içten içe pis pis gülüyordur.
çingenelere veririm seni.
pazardaki limoncu teyzeden aldım seni *
-Bak amca nasıl bakıyor sana bak! Nasıl kızdı baksana! Hımm. Kızdın dimi amcası?
-Evet hem de çok, cebimde de iğne var üstelik. *
ayrıcalıklı olarak annelerin olmasa da erkek çocukları genel manada korkutmak için başvurulan yaygın metod şudur;

-engin düzgün dur bakalım, bak ayıp oluyor ama
-engiiiiin
-amcası engine bir şey söyler misin ? çok üzüyor bizi
--engin yavrucum, gel bakalım şöyle *,sünnet olmuşmuydun engincim sen ?
-olmadı amcası
--engincim gel şu işi halledelim, ucundan alayım biraz !!! * * *
bazen istemeden olan bir durumdur kahvekremasinın annesi onu uyumazsa uyku merkezi adlı bir yere götüreceğini orda otomatikmen uyuyacağını ve sabaha gelip alcağını söyler gayet saf yaratıcı umutlarla. ancak olayları bir tarafından anlayan çocuk kahvekremasi bundan yıllarca deli gibi korkmuştur.
bir de eve gelen misafir çocuklara;

-sen gitme kal bizim kızımız/oğlumuz ol!
-annnneeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
-selçukcannnn * halı yıkama şampuanı alır mısın?
-kozların nedir ona göre cevap verecem
-harçılığı unut*
-yarın adslyi kapatıyorum *
-arabanın anahtarınıda ver **
*polis *
*evlatlık verilme
*evden kovulma
*en eğlenilen arkadaşların ailelerine haber verme tehditi
*yatılı okula gönderme

**para
*aniden gelip kontrol edeceğinin ima edilmesi
*telefonları kapatma
*kredi kartını ödememe
*evden kovulma
şımaran çocukları dizginlemek için kullanılan klasik yöntemler bütünüdür. genellikle evdeki büyücümsü bir yaşlı teyzenin donunun içerisine sokulma tehdidi en işe yarar yöntemdir.***

+höbeley höbely höbely
-gökaaaaaann şımarmaaaaa yeter artıııkk.
+banane bananee ehelelehevehel
*bak susmazsan sebile teyzenin donunun içine koyarım.
-tamam...