hem evlen hem de oku diyor Çıldırdı amk.
Var böyle bi durum hatta çevremdeki kadınlar da kızlarını bana iteleme derdinde. Ya bi sie.
annemde olmayan meraktır.

hatta anneme kalsa hiç evlenmemeliyim ve ömür boyu annemle yaşamalıyım. evlenmek büyük sorun, hiç kimse mutlu değil. zaten benim mutlu olmam da çok zor, çünkü benim aradığım gibi bir adam dünya yüzeyinde yok.

fazla baskın bir karakterim var ve fazlasıyla ne istediğimin farkındayım. bu yüzden kiminle evlenirsem evleneyim o iş yürümez anneme göre. o yüzden evlenmemem lazım hem evlenip ne yapacağım ki?
Ex kaynanamda da vardı, ama oğlunda yoktu, bu sebepten ex kaynana.
Torun sevme merakıdır o.

Ya da leş gibi birisinizdir ve artık çamaşırlarınızı yıkamaktan yorulmuştur.

Benim turşum kurulacakmış bebeişler. Öyle diyor bakalım, vermeyecekmiş kimseye hatunum beni.
şu sıralar annemin baskısı.

-alo efendim anneciğim
+kız buldun mu oğlum? nasılsın?
-iyiyim annecim sen nasılsın.
+ilk soruya neden cevap vermedin oğlum. iyi değilim sen hala evlenmedin.
-annecim bak içimdeki sinir harbini başlatmayalım.
+komşunun oğlu bilal bile evlendi sen evlenmedin. nedir senin bu derdin. yetti gayrı torun sevmek istiyorum ben.
-yaşım tutuyor anne istersen evlatlık alalım. istersen bir rus'a ya da ingiliz'e taşıyıcı annelik verebiliriz.
+(bilimum küfürler) sen benim oğlum olamazsın.
-tamam anne söz arıyorum kız şimdi.

malum anne kırılmaz.
ama ne yapacağım ben sözlük.
evlenmek istemiyorum.
-kız var mı biri?
-yok anne
-hadi hadi
-vallahi yok
- e iyi o zaman. Falancanın mühendis oğlu var, bir görüşün
-anne!

Sevimli şey ya. En güzel mesleklileri önüme sunuyor. Seçip Beğenmeniz mümkün.
sürekli hor görerek , hatırlatarak ve geç kaldığımı söyleyerek hatırlattığı durum. illa o itin götüne sokacak beni ama seviyorum hatunu .
-sevgilinin adi ne
+ne sevgilisi anne. yok benim sevgilim.
-hadi hadi vardir sevgilin, ne okuyor?
+anne sevgilim yok
-soyle hadi kimselere demeyecegim.
+yok anne yok. (olsa dunyalara duyuracagim)
- o zaman ben bulacagim sana falancanin kizi var, cok guzel, soyleyeyim de tanistirayim mi sizi?
+hayir anne ben evlenmeyecegim daha
-ben torun sevmek istiyorum.

Bu diyalogu her gun istisnasiz gerceklestiriyoruz. Ne merakli arkadas elalemin kizinin koynuna beni sokmaya.
hele o dakka başı yapılan imalar..
Lan olum hepsinde var galiba bu.
geçenlerde annem hayırlı biri çıksada evlenip gitsen diye sitem etti. artık ne kadar bezdirdiysem. o değil beni evlendirme merakı herkeste var. hiç tanımadığım teyzeler evli misin ne iş yaparsın yaşın kaç diye soruyorlar. bakkal , tamirci kim varsa yaşın gelmiş evlen artık diyorlar.