bugün

benim annemde de yillardir olan klasik istektir. yalniz hala faaliyet yok.*
(bkz: diren balkon)
alt komşunun tesisatçısından taşına, matkabından yer döşemesine, sikip sövmediği kalmamasına neden olacak istek. şu sıralar öyle bir alt komşu tanıyorum ve matkabın alternatif kullanımlarını kuruyor sabahtan akşama.
"şu mutfağın duvarını kırıp salona mı açsak servis falan daha kolay olur" diyen annenin dile getirebileceği bir başka istek.
benim annede bu tür istekler bitmez bir türlü. mesela mutfaktaki kombinin yerini 3 kere değiştirmiştir. buzdolabının yeri iki kez, ocağın defalarca yer değiştirdiği görülmüştür. mutfak yaptırır beğenmez, dolap yaptırır olmadı der. balkonu yıktırıp mutfağa katmak ister. kocaman evde bir köroğlu bir ayaz misali iki kişi yaşadıkları halde bütün ev ona dar gelir. sığamaz hiçbir yere.

(bkz: bunlar hep can sıkıntısından)
bazı annelere ters olan istektir. nitekim benim annem tüm evdeki balkonları küçülttürüp içeri aldırmıştır.
Eğlence. Annemin hedefi tüm balkonlar. 2 tane yaptı, bir tane daha kaldı. Kolay gelsin.
bazı annelerde balkonu kapattırıp oda gibi kullanır.
Bir, iki+bir bile bize buyuk gelir diyip iki arti bir evin balkonlarini kapatip evi 4+1 yapan anne degildir.
Saçmadır, çünkü balkonlar evin kalbidir. balkonu olmayan ev beş para etmez allahtan benim annemde böyle bir istek yok.
ne yazık ki annenin degil müteahhitin sorunlu olmsından ileri gelen.

daha bina yeni bitti henüz ve tüm katlar şimdiden bu işlemi yaptırdı. peki neden mi ??? o orospu çocukları uzun uppuzun dar bi balkon bırakarak kar elde etmeye çalışırken, bu evleri alan bizler de zarar. ne yazık ki yok artık böyle. benim bildigim mutfakla salonu baglayan balkonlar geniş olur, diger balkon mini minnak olmalı ama yok tüm dogu cepheyi balkon yapmış adam boydan, yazık günah ya. tek odayı büyütmeye yanlış hatırlamıyosam 3-4 milyar falan istemişlerdi .

2 oda genişlettik artı yangın merdiveni kiler yapıldı (ki bunu da izin yok falan denilerek kendileri yapmamışlardı) yani demem o ki annelermizin hataları yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar