bugün

genelde otobüse bindikten sonra yollar, "iyiyolculuklargüzelkızım".
''iyiuçevladım.'' iyi uçuşlar demek istiyor.
kendinedikkatetannecim.boşluktuşunubulamadım.
1. mesaj : akşam gelirken 2 ekmek, soğan, patates al
2. mesaj : oğlum babana çekeceğim mesajı sana çekmişim. beni uğraştırma o mesajı babana iletiver.
yemek hazır eve gel.
genelde imladan, kelimeler arası boşluktan ve bilhassa mantıktan yoksun ama şirin mesajlardır. "gelirkenekmekalyadaboşveralmayarınsabahtazealırızöptümyavrum".
mesaj çekmeyi bilmediğini düşündüğüm annemden aldığım gözlerimi dolduran mesaj;

gülenyüzlüm, rabbim hep seni iyilerle karşılaştırsın her gününü güzel etsin öptüm.a.e.olun. *
Canım oğlum iyiki varsın seni çok seviyorum bu arada akşam dayınlar gelecekmiş gelirken içecek birşeyler al..
Yani sonunu isteğe bağlamasa ağlayabilirdim.
kredi kartı extresinin üşenmeden mesaj olarak yazılması.
sözlükteki en sinir bozan basliklardan.. annelerin mesaj gönderemeyecekleri yere gitmis olmalari ne feci.. ****
kardeşlerden biri anneyi çok mutlu edecek, gururlandıracak bir hareket yapar. Anne diğer iki çocuğuna şu mesajı atar.

-artık isterlerse adımı söylemesinler bana, bana o'nun annesi diyorlar, bu yeter sevgilim.
*
aklına geldikçe her gördüğü şeyin fotoğrafını çekip 8-10 mesaj ardarda görderir de durdurak bilmez.
dıtt dıtt dıtt
- ogjum gdkipkem ekmdk ak (oğlum gelirken ekmek al)

- mfpddshm (nerdesin)
boş mesaj.
Ne haber kızım?

Nbr demek istedi sanırım.
sabah sabah ultimatom etkisi yaratmış mesaj. üşenmemiş yazmış uzun uzun. hani ben şu an özet geçiyorum.
fatma ablanlar fotograflarına bir sürü yorum yapıyorlar. sen çok havalısın ya bir cevap bile vermiyorsun insanlara. sen kendini ne sanıyorsun artık. onlar bize hep saygı gosteriyor bu sendeki tavırlar ne... vs vs baya yazmış kendimi acaip kötü hissetim
benim haberim bile yok hangi fotograf ne yorumu. annem benim fotograflarımı kendi duvarına paylaştığı için bana yorum yapıldı diye bildiri gelmiyor. dolayısıyla ben ne fatma ablanın ne de kızı nevinin yorumlarını görüyorum. neyse teşekkür ettik umarım herkesin gönlü olur.

benim kimseye yorum yapmamam kimseyle konuşmamanın da bir sebebi var sonuçta. kendimi bir bir şey sanmam dan değil mesele. benim yerimde olup da bunu yaşamak lazım.. anlatamam görmen lazım.. ama köydeki fatma ablaya tekrar teşekkürler.. selamlar * *
- eve elin boş gelme. (çıkarcı anne).
ok. tamam mesaj yazmayı bilmiyorsun da ok nedir trip atar gibi
Annelerin çoğunun boşluk yerine nokta koyması sebebiyle hafiften komik mesajlardır.
Hangi.cehennemdesin.babasi.kilikli
Diye bi mesaj geldi bu sabah, feleğimi şaşırdım. Canım annem.
bu yaz annemden gelen ve ilk okuduğumda şaşırmış, sonrasında telefonun türkçe karakter desteklememesinden kaynaklandığını anlamış olduğum bir tanesi: napiyon oglum sikiliyon mu?
annem mesaj atmayı bilmiyor henüz-aile dramım.
bir kez geldi onda da tuş takımı açık kalmış.
oğlum çay azmış şekerde al.*
-anne ben gec gelirim anahtari bi yere birak.
+bekliyorum
-sedalarda kalirim belki bekleme
+hadi
-anne gec gelirim bekleme
+bekliyorum
(Cevap vermeyince)
+annem
+annneeem!!
anneme mesaj attım "anneeee matematikten 90 aldıım doksaaaaan 90 doksaaaan!!" diye. annemden gelen mesaj:

"wuuhhhuuuuuuuuuu!!!! yüceeeeel duy bunu duuuuuyy!!"

not: yücel, dershanedeki matematik öğretmenimdir.